Mestské kúpalisko otvoria počas prvého júlového víkendu

V pláne je vylepšenie gastrozóny, relaxačná časť aj piesková pláž.

Pred otvorením mesto plánuje pripraviť priestory pre návštevníkov. Na základné prípravné práce na sezónu pôjde 30-tisíc eur, ešte v tomto roku by však na vylepšenia malo ísť ďalšieho štvrť milióna eur. Plány sú reakciou na závery komisie, ktorej cieľom na najbližšie roky je kúpalisko postupne modernizovať.

Začnú s budovaním novej gastrozóny.

Vzniknúť by mala ešte tento rok. Jej súčasťou bude samostatná relaxačná a oddychová časť. „Stánky na predaj jedla, ktoré tu boli doteraz, už nespĺňali normy – hygienické, ale ani estetické. Nahradiť ich majú tri stánky, každý bude zložený z dvoch kontajnerov, ktoré odobrili aj hygienici,“ uvádza nitrianska radnica. Podľa viceprimátora Daniela Balka sú kontajnery vzhľadom na krátkosť času najrýchlejším a zároveň estetickým riešením.

V gastrozóne je spolu 5 prevádzok. Dve z nich zostávajú vo svojich stánkoch, prevádzkovatelia však budú musieť ich vzhľad prispôsobiť celkovej zóne. Zvyšné tri stánky budú vysúťažené.

Najprojektovaná je aj piesková pláž s drevenými terasami.

„Okrem toho tu pribudnú sedenia, kde si návštevníci môžu skonzumovať zakúpené jedlo, tienenie, mobilné prezliekarne a toalety,“ dopĺňa plány hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. Mesto reaguje aj na sťažnosti rodičov počas minulej sezóny – sľubuje, že voda v detskom bazéne bude teplejšia. Výhrevné čerpadlo zabezpečí teplotu vody na 28 stupňov, meniť sa budú aj bazénové filtre. Ich výmena vyjde 86-tisíc eur.

S modernizáciou sa bude pokračovať v budúcom roku.

„Chceme sa pohrať s časťou vstupu – uvažujeme tu nad alternatívou celoročnej kaviarne s výhľadom na hrad, čím by sa predĺžila sezónnosť kúpaliska aj mimo kúpacej sezóny,“ vraví viceprimátor. Na celom kúpalisku preto chcú zaviesť výmenné poháre, no musí byť zabezpečené ich hygienické umývanie. To sa v gastrokontajneroch nedá, práve preto uvažujú nad kaviarňou. Riešiť chcú aj sprchy a šatne.

Bazény pod Nitrianskym hradom sa tak zaplnia aj počas nastávajúcej sezóny, a to napriek dôsledkom pandémie. „Uvedomujeme si, že v situácii, v akej sa Slovensko momentálne nachádza, mnoho ľudí nepôjde v lete na dovolenky. Mať k dispozícii letné kúpalisko je preto zo strany mesta povinnosť. Preto sme už teraz začali práce na spustení kúpaliska, ktoré trvajú zhruba mesiac,“ povedal viceprimátor Daniel Balko.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password