Mestská polícia v Nitre rozháňa nedisciplinovaných a zle informovaných občanov

Nariadenia vlády a hlavného hygienika SR nezakazujú pobyt vonku, no združovanie sa do veľkých skupín môže byť nebezpečné.

Preto musia hliadky nitrianskej mestskej polície denne riešiť nedisciplinovaných občanov, ktorí napriek upozorneniam vytvárajú vonku väčšie skupinky. „Najvýraznejšie zoskupenie zistili mestskí policajti na Novozámockej ulici v mestskej časti Horné Krškany v prevádzke U čertici, kde vo večerných hodinách zistili rodinnú oslavu s vyše štyridsať hosťami. Na miesto privolali hliadku PZ SR, v súčinnosti s ktorou bola predmetná akcia ukončená a prevádzka uzavretá,“ píše mestská polícia o 11. týždni tohto roku.

Strážcovia zákona taktiež niekoľkokrát upozorňovali mamičky s deťmi na riziko ochorenia a na zákaz návštevy detských ihrísk. Tie nitrianska radnica uzatvorila na základe nariadenia vlády.

„Hliadky mestskej polície opáskovaním a vyvesením oznamu uzatvárali počas dňa detské ihriská na území mesta Nitry,“ informuje mestská polícia.

Mamičky sa vyhovárajú na nudu, a že nevedia, čo doma s deťmi robiť, po dohovore policajtov však svoje správanie prehodnotili. Od 11. marca sú na obmedzené združovanie sa a využívanie verejných priestorov, upozorňované aj skupinky občanov v parku, na parkoviskách, autobusovej či železničnej stanici. „S každou skupinou vykonali príslušníci mestskej polície pohovor a apelovali na každého osobnú zodpovednosť. V niektorých prípadoch sa hliadky stretli s ignorantským prístupom občanov, preto museli využiť aj ráznejšiu komunikáciu,“ píše mestská polícia v Nitre.

Zoskupovanie sa v týchto dňoch nevypláca

V posledných dňoch boli spozorované aj skupinky žiakov. Tí sú pre uzatvorenie škôl v domácej réžii no zdá sa, že nerozumejú vzniknutej situácii. Voľno má slúžiť na zníženie prenášania ochorenia, nie na potulky mestom. „Hliadky spozorovali a upozorňovali i niekoľko skupiniek žiakov na rôznych miestach nášho mesta, ktorí zjavne nepochopili, a taktiež zrejme aj ich rodičia, že cieľom karanténnych opatrení zatvoriť školy a školské zariadenia je v maximálnej možnej miere obmedziť zhromažďovanie viacerých osôb na jednom mieste,“ vysvetľuje mestská polícia.

Pixabay

Zdá sa, že najabsurdnejší prípad riešili príslušníci policajného zboru s občanmi rómskej komunity. Tí sa vo väčšom počte potulovali po rôznych častiach mesta Nitra. Po otázke policajtov prečo tak robia, prišla naozaj bizarná odpoveď:

„V jednej zo skupín dostali iracionálnu odpoveď, že Rómovia sa nového koronavírusu Covid-19 neboja, pretože údajne oni ním infikovaní byť nemôžu. Nepravdivosť tohto presvedčenia im mestskí policajti vysvetlili,“ spomína mestská polícia v Nitre.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password