Mestská políca v Nitre oslávila 30. výročie pôsobenia

Požiar, zranenia, záchrana ľudského života, majetku či objavenie plaza, aj to sú prípady, ku ktorým ľudia volajú práve mestských policajtov.

foto: TV Nitrička

Mestská polícia vznikla v Nitre v roku 1991. Minulý rok dosiahla 30. výročie, no pre pandémiu sa slávnosť konala až nedávno. Prví policajti vraj hliadkovali v cele a nosili umelohmotné odznaky. Pôsobili v čase, keď ešte nebol zákon o obecnej polícii, priblížil vtedajšieho fungovanie nitrianskych policajtov náčelník mestskej polície Erik Duchoň, ktorý v zložkách pôsobí od roku 1993.

„V začiatkoch neboli ani pokutové bloky, nemali sme autá, nemali sme vysielačky. Nebola telefónna linka 159, no jednoducho, vznikalo to na ,zelenej lúke‘,“ opisuje začiatky Erik Duchoň.

Na výročnom stretnutí boli primátorom Nitry Marekom Hattasom ocenení príslušníci, ktorí významne prispeli k rozvoji mestskej polície v Nitre.

Veliteľ výcvikového a školiaceho strediska a prevenciu tu pôsobí Miroslav Duchoň tu pôsobí od roku 1998. Ocenenie si prevzal za prínos pri vytváraní kreatívnych aktivít pre deti, mládež, seniorov a ostatní skupiny obyvateľstva. Stál napríklad pri zrode detského dopraného ihriska, zakladaní cyklohliadok či miestnej občianskej poriadkovej služby, známej pod skratkou MOPS. Operačný pracovník Peter Bečka v polícii pôsobí 28 rokov. „Zakladal som, kreaoval, robil postupy práce na operačnom pracovisku,“ popísal svoju pracovnú činnosť.

„Oslava 30. výročia založenia Mestskej polície v Nitre spojená so slávnostným oceňovaním a premietnutím spomienkového filmu,“ uviedla na sociálnej sieti nitrianska radnic.

Na slávnostnom stretnutí bol aj štáb Televízie Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password