Mestskú hromadnú dopravu čakajú vylepšenia

Priemerný vek nitrianskych autobusov nemá presiahnuť 8 rokov.

Vylepšenia majú byť podľa nitrianskeho mestského úradu výsledkom súťaže na nového prevádzkovateľa autobusovej dopravy v Nitre. Kritériá súťaže sľubujú kvalitnejšie autobusy a vyšší komfort pre cestujúcích. „Vozidlá budú vybavené kamerovým systémom a LCD monitormi s informáciami pre cestujúcich, ktorých jas sa prispôsobí aktuálnym svetelným podmienkam v autobuse,“ uvádza radnica.

Každý autobus má byť nízkopodlažný s bezbariérovým vstupom, automatickou klimatizáciou a wifi. Cestovný lístok si kúpite aj platobnou kartou, mobilom alebo iným smart zariadením. Autobusy budú mať priehľadné sklá. Všetky majú byť v bledomodrej farbe nitrianskej vlajky. Reklama umiestnená vo vozidlách bude podliehať regulácii.

Na výsledok si počkáme, nový dopravca bude prevádzku zabezpečovať až v januári 2022.

Nový dopravca Transdev Morava má zabezečiť minimálne 84 autobusov, z toho 33 má byť kĺbových. Vek autobusov nemá presiahnuť 13 rokov, ich priemerný vek musí byť 8 rokov. Víťaž súťaže Transdev Morava s najlepšou predloženou cenovou ponukou (9 881 136 €) bude zabezpečovať hromadnú dopravu v Nitre 10 rokov. Predpokladaná hodnota zákazky je 130 000 €. O celkovej budúcnosti hromadnej dopravy v Nitre mestskí poslanci diskutovali pred časom na zastupiteľstve.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password