Mesto vyradilo starú neaktuálnu projektovú dokumentáciu

Vyradená bola dokumentácia za takmer 30 rokov. Celková suma projektov, ktoré neboli nikdy zrealizované, sa vyšplhala na vyše 237 000 eur.

Medzi hlavné dôvody nezrealizovania projektov patria legislatívne zmeny alebo neaktuálnosť realizácie v súlade s územným plánom.

„A tiež z dôvodu, že vyradená projektová dokumentácia ako celok nie je použiteľná v schvaľovacom procese pre vydanie územného a stavebného povolenia,“ povedal Ján Greššo, predseda Komisie Mestského zastupiteľstva v Nitre pre financovanie, správu majetku a podnikateľskú činnosť. 

V dokumentácii starých projektov sa nachádza aj viacero zaujímavostí. V roku 1998 napríklad existoval v Nitre projekt trolejbusovej dopravy. Od roku 1990 do 2018 sa spolu neuskutočnilo 412 projektov.

„Rekordy sa lámali v posledných rokoch. Pred dvomi rokmi štyridsať nedokončených akcií a najviac, v roku 2018, až 58. Prebiehajúci rok ešte nie je uzavretý,“ vyjadril sa Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Nové vedenie mesta tak aj takýmto spôsobom sprehľadňuje oblasti, v ktorých nie je legislatívny a ani logický poriadok.

„Po novom bude prednosta úradu Ján Odzgan zastupiteľstvu predkladať podrobný a precízny a hlavne reálny postup  pri  zadávaní  návrhov investičných akcií,“ informovalo mesto Nitra.

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password