Mesto ponúka prácu ambasádora

Radnica v Nitre hľadá človeka vhodného na prácu s komunitami, ktorý bude dohliadať nad verejným poriadkom. Ide najmä o mestské časti Krškany a Dražovce.

Na základe sťažností obyvateľov na problémové správanie niektorých rómskych komunít vypísalo mesto výberové konanie. 

Náplňou práce ambasádora bude hlavne riešenie spolužitia väčšiny s menšinou. Kandidát vhodný na túto prácu musí mať prehľad o aktuálnej situácii daných lokalít. Musí tiež prichádzať s vlastnými nápadmi, ako konkrétne veci riešiť.

Mestské časti bojujú s rôznymi typmi problémov

Predovšetkým ide o časté slovné i fyzické útoky, čierne stavby, krádeže či neporiadok. V Dražovciach je niekoľko dvorov, v ktorých sa hromadí odpad, sú tam hlodavce a zápach. Dokonca aj predajňa potravín v Krškanoch aj Dražovciach musela byť pre vysoký počet krádeží na istý čas zatvorená. 

„Okrem samozrejmostí, ktoré by mal mať každý mestský zamestnanec, od adeptov na túto pozíciu vyžadujeme aj empatiu či cit pre spravodlivosť. Výhodu majú tí uchádzači o prácu, ktorí už majú skúsenosti s rómskou problematikou,“ uviedol hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Ambasádor zarobí na zamestnanecký pomer najmenej 1 500 eur. Ako informovala radnica, možnosť prihlásiť sa na túto pozíciu je otvorená do polovice augusta. 

Televízia Nitrička

Forgot Password