Odberné miesta sa opäť menia na športoviská, testovanie v okresných mestách je nejasné

Vyše 60 odberných miest v Nitre splnilo svoj účel. Časť z nich sa vracia do normálnej prevádzky.

Športoviská, v ktorých prebiehalo počas víkendu celoplošné testovanie radnica postupne preberá späť. V spolupráci s Ozbrojenými silami SR preberala Mestskú halu na Klokočine a priestory v Tenisovom areáli na Chrenovej.

„Normálna prevádzka bude na týchto športoviskách obnovená od štvrtku,“ informoval hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek.

V Tenisovom areáli na Chrenovej bola tiež ukončená rekonštrukcia strechy tenisovej haly, v ktorej sa hráva tenis a bedminton. V tejto hale sa nekonalo testovanie na Covid-19, preto je verejnosti sprístupnená od 4. novembra.

foto ilustračná (pixabay.com)

Z výsledkov testovania už vieme, že okresu Nitra sa druhé kolo plošného testovania, ktoré sa má uskutočniť počas tohto víkendu (7. – 8. november), netýka.

No aj v okresných mestách, kde sa druhé kolo nekoná, by malo fungovať odberné miesto, v ktorom bezplatne môžete podstúpiť antigénové testovanie. Pred časom o tom informoval premiér SR Igor Matovič. „Ktokoľvek, kto v danom okrese bude z akéhokoľvek dôvodu chcieť ísť na bezplatný antigénový test, lebo jednoducho tak to bude cítiť, bude mať k dispozícii takéto odberové miesto,“ potvrdil svojimi slovami na tlačovej besede. Dvakrát mesačne sa budú antigénové testy využívať aj v nemocniciach na testovanie personálnu, na pravidelné testovanie pacientov, klientov,  zamestnancov v domovoch sociálnych služieb a pracovníkov v kritickej infraštruktúre. Detaily zriadenia dlhodobejších miest pre antigénové testovanie v okresných mestách zatiaľ nie sú známe. Nitrianska radnica nové informácie zverejní, keď budú aktuálne.

Druhé kolo plošného testovania ale cez víkend pokračuje vo vedľajšom okrese.

Mesto Topoľčany potvrdilo, že výsledky z uplynulého víkendu ho k tomu zaväzujú. „Podľa informácií, ktoré odzneli na včerajšom zasadnutí krízového štábu, by podmienky vrátane odberových miest a času testovania mali ostať rovnaké ako v prvom kole,“ uviedli včera Topoľčany na sociálnej sieti. Mení sa čas odberov, v Topoľčanoch budú prebiehať od 8.00 do 20.00 hod. podľa abecedy priezvisk. O ďalších zmenách budú informovať. V prípade potreby by teda Nitrania mohli absolvovať testovanie aj v tomto meste, prípadne v obciach topoľčianskeho okresu. Vhodné bude, ak sa dopredu telefonicky informujete na konkrétnom obecnom úrade. Migrácia medzi okresmi sa však neodporúča.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password