Mesto Nitra začalo s roznášaním respirátorov pre seniorov

Distribuujú ich zamestnanci mestského úradu. Rozdané majú byť do konca týždňa.

O tom, že seniori nad 65 rokov s trvalým pobytom v Nitre dostanú od mesta respirátori sa rozhodlo na februárovom mestskom zastupiteľstve. „Distribúcia respirátorov v Nitre sa dvakrát odložila a verejná súťaž sa musela opakovať, pretože víťazné firmy neboli schopné zabezpečiť dostatočné množstvo pomôcok v požadovanej kvalite,“ vysvetlil poradca pre komunikáciu mestského úradu Henrich Varga.

Po problémoch s dodaním ochranných masiek v požadovanej kvalite napokon starší občania dostanú 3 kusy respirátorov typu FFP2 s informačným letákom.

„V prvom rade sa chcem všetkým seniorkám a seniorom poďakovať za trpezlivosť. Od vypuknutia pandémie, v marci minulého roka, robíme na Mestskom úrade v Nitre všetko pre to, aby sme chránili zdravie a životy všetkých obyvateľov. Zvláštnu pozornosť venujeme práve seniorom,“ uviedol primátor Nitry Marek Hattas. V prvej vlne korona epidémie mesto seniorom ponúkalo aj službu nákupu domov a krízovú telefonickú linku.

Mesto celkovo nakúpilo 60 tisíc respirátorov.

Časť využije úrad pre vlastné potreby. Do schránok viac ako 15 tisíc obyvateľov poputuje konkrétne 45 910 kusov. Distribúciu zabezpečuje 64 zamestnancov mestského úradu. S roznášaním začali v pondelok, rozdané majú byť do konca tohto týždňa. Veľa práce budú mať na Klokočine, kde je 16 okrskov a na Chrenovej, kde je ich 15. „Najväčší okrsok vznikol na Čermáni, kde kolegyňa roznesie 1128 respirátorov pre 376 seniorov. Najmenší je v Párovských Hájoch, kde kolega odnesie 258 respirátorov pre 86 seniorov,“ dodáva radnica.

Prednosta mestského úradu Martin Horák ďakuje všetkým ľuďok, ktorí sa do roznášania prihlásili dobrovoľne: „Chrániť zraniteľné skupiny obyvateľstva, najmä seniorov, je našou povinnosťou“.

zdroj foto: mesto Nitra

Televízia Nitrička

Forgot Password