Mesto Nitra spúšťa svoje fontány a pitníky

Spustené budú aj populárne vodné brány, ktoré majú osviežiť počas horúcich letných dní.

Na základe rozhodnutia prednostu mestského úradu sa v našom meste opätovne spustia mestské fontány, pitníky a vodné brány. Doteraz ich spusteniu bránili aktuálne hygienické opatrenia, ktoré boli navrhnuté pre prebiehajúcu celosvetovú pandémiu.

V meste pod Zoborom sa v týchto dňoch opätovne spustí dohromady 12 fontán. „V Nitre máme celkovo 12 fontán, v ktorých voda cirkuluje, a preto sa musí dezinfikovať. Fontány čistíme 2-3 krát do týždňa,“ odkazuje mesto Nitra.

Pravidlom zostáva, že voda vo fontánach nie je pitná!

Mesto, preto upozorňuje obyvateľov, aby svoj smäd uhasili v oficiálnych pitníkoch umiestnených po meste s označením nezávadnosti. „Na zahasenie smädu môžete využiť pitníky. Tých nájdete v Nitre celkovo 7. Päť z nich v centre, jeden na Klokočine pri obchodnom centre a jeden v parku na Sihoti,“ uvádza vedenie Nitry.

Behom víkendu sa do prevádzky dostanú aj spomínané vodné brány. Tie rozprašujú vodu na okolitých chodcov. Brán bude dohromady päť.

Vodné brány rovnako ako fontány nemajú len estetickú funkciu. Vodná plocha ochladzuje okolité prostredie a znižuje teplotu okolia behom neznesiteľných horúčav. „Úlohou fontán a brán je ochladzovať prostredie počas horúcich letných dní,“ informuje mesto Nitra.

Vedenie zverejnilo aj cenu prevádzky našich fontán. Ich spustenie a udržiavanie vychádza na približne 40 000€. Či sa náklady za údržbu vzhľadom na povinné opatrenia a čistenia tento rok zvýšia, zatiaľ známe nie je.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password