Mesto Nitra sa zapojí do klimatického štrajku

Nitrianska radnica sa zapojí do klimatického štrajku, ktorý je naplánovaný na piatok 20. septembra. Štrajk podporí aj Únia miest Slovenska.

Mestský úrad v Nitre sa do klimatického štrajku zapojí tým, že symbolicky – na pätnásť minút – preruší prácu a podporí tak myšlienku zmiernenia klimatických zmien.

„Túto chvíľu využijeme na to, aby sme sa všetci spoločne zhromaždili pred budovou radnice a pripomenuli si náročný boj proti klimatickým zmenám. Pripájame sa tak k mladým ľuďom po celom svete, ktorí v tento deň vyjdú do ulíc, aby požadovali rázne kroky na vyriešenie klimatickej krízy, ktorá môže vyvrcholiť narušením biodiverzity a celkovým kolapsom planéty,” hovorí primátor mesta Nitra Marek Hattas.

Štrajk sa uskutoční v piatok (20. 09. 2019) o 11. hodine pred budovou Mestského úradu v Nitre. Podľa vyhlásení organizátorov klimatického štrajku sa Zem otepľuje stále viac a emisie neustále narastajú.

„Musíme urobiť množstvo opatrení, aby sme udržali nárast globálnej teploty pod 1,5 °C a máme stále menej času. Musíme konať a to na úrovni jednotlivca, firiem a samozrejme aj na úrovni politickej,” informoval hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Na Slovensku sa štrajk bude konať v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Spolu s Nitrou sa k štrajku pridá aj Únia miest Slovenska, ktorá má práve v tento deň naplánované v Nitre rokovanie prezídia. Predstavitelia Únie miest Slovenska na 15 minút schôdzu prerušia, aby sa tiež mohli zapojiť do štrajku. 

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password