Mesto Nitra podporuje kampaň proti násiliu na ženách

Na Slovensku zažila fyzické alebo sexuále násilie každá tretia žena. Kampaň má poukázať na hrozivé štatistiky.

Kampaň Zastavme násilie na ženách začína dnes 25. novembra na Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách a potrvá 16 dní, teda do 10. decembra, ktorý je Dňom ľudských práv. Násilie páchané na nežnejšom pohlaví patrí k najrozšírenejím prípadom porušovania ľudských práv. Na ohrozovanie ich slobody, bezpečia a dôstojnosti Organizácia spojených národov vytvorila medzinárodnú kampaň Orange the world!/Zafarbime svet na oranžovo!

Oranžová farba bola vybratá vzhľadom na jej symboliku svetlejšej budúcnosti pre ženy a dievčatá bez násilia.

„Na Slovensku zažila fyzické alebo sexuálne násilie každá tretia žena a až štvrtina žien zažila násilie od vlastného partnera,“ uvádza nitrianska radnica. Aj z tohto dôvodu sa ku kampani pripája tiež mesto Nitra a primátor Marek Hattas. Pripojili sa tak k mimovládnym organizáciám, verejným inštitúciám a osobnostiam kultúrneho, spoločenského a politického života a jednoznačne odmietajú násilie a sexuálne zneužívanie.

„Toto sú veľmi alarmujúce štatistiky, kvôli ktorým sa musíme ako spoločnosť zomknúť a povedať jednohlasné nie násiliu ako aj vytváraniu predsudkov, ktoré majú k násiliu blízko. Násilie v akejkoľvek podobe rázne odsudzujem a práve preto som sa rozhodol podporiť aj kampaň Zastavme násilie na ženách,“ hovorí primátor Nitry Marek Hattas.

Ženy a dievčatá, ktoré potrebujú pomoc, sa môžu obrátiť na nepretržitú národnú linku na čísle 0800 212 212.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password