Mesto Nitra chce investovať do opráv škôl a škôlok takmer dva milióny eur

Väčšinu opráv sa budú snažiť urobiť počas letných prázdnin.

foto: Roman Oravec (mesto Nitra)

V školských budovách, ktoré spravuje mesto Nitra, sa počas leta uskutočňujú viaceré opravy. Medzi nimi napríklad rekonštrukcie striech, zateplenie budovy, výmeny podláh a opravy oplotenia. Podľa radnice pôjde v tomto roku do opráv školských budov a areálov celkovo 1 786 000 eur s DPH.

Financie podľa radnice pochádzajú z mestského rozpočtu aj z dotácií zo štátu.

Najviac finančných prostriedkov má ísť na základné školy Cabajská a Škultétyho. Ide minimálne o 500-tisíc eur s DPH.

„V prípade ZŠ Cabajská sme sa dlhodobo snažili o jej zateplenie, ale neboli vypísané výzvy. Teraz sa nám podarilo získať prostriedky z výzvy cez ministerstvo investícií, zvyšok dofinancuje mesto,“ tvrdí viceprimátor Nitry Miloslav Špoták. Okrem zateplenia bude mať škola tiež nové vonkajšie žalúzie.

Rekonštrukcia kuchyne a výdajne jedla na ZŠ Škultétyho má byť zavŕšením rekonštrukcie celej školy, v rámci ktorej sa postavilo ihrisko, altánok a nové oplotenie, pretože do areálu školy chodili vandali.

Podľa hovorcu mesta Nitry Tomáša Holúbeka sa podobný problém riešil aj na ZŠ Nábrežie mládeže: „Vandali poškodzovali ihrisko, nechávali tu po sebe rozbité sklo, špinu či dokonca použité injekčné striekačky“. Od nového školského roka tu preto má stáť nová brána a oplotenie.

„Na ZŠ Fatranská sa uprostred leta robí oprava vonkajšej asfaltovej plochy. ZŠ Krčméryho bude mať novú strechu, Základná umelecká škola J. Rosinského sa dočká dobudovania výťahu a žalúzií. V ZŠ Novozámocká vybudujú novú kanalizačnú prípojku, na ZŠ Topoľová rekonštruovali rekondičnú miestnosť pre deti s telesným znevýhodnením. V ZŠ Ščasného vynovia vnútorné priestory telocvične,“ pokračuje s vyratúvaním plánovaných opráv mestský úrad.

Za vymaľovanie škôlok dá mesto 10-tisíc eur s DPH.

Škôlka na Platanovej bude mať opravenú strechu, v škôlke na Čajkovského chcú vymeniť podlahy a na Orechovom dvore vybudovať spevnenú betónovú plochu. „Pripravujú sa tiež projektové dokumentácie na energetické zhodnotenie budov škôlok Staromlynská, Golianova, Vansovej, Piaristická, Alexyho a v budove bývalej škôlky na Lomnickej,“ doplnil viceprimátor.

Televízia Nitrička

Forgot Password