Mesto Nitra a Nitriansky kraj prijali delegáciu z Gruzínska

Témou stretnutí bol najmä rozvoj a podpora regionálneho turizmu a lokálnych značiek.

foto: Úrad NSK

Delegáciu tvorili zástupcovia miest a obcí gruzínskeho regiónu Shida Kartli a zástupcovia mimovládnych a rozvojových organizácií pôsobiacich v tomto regióne. Podľa Úradu Nitrianskeho samosprávneho kraja ide o jeden z najmenej rozvinutých regiónov Gruzínska. Hornatý región sa vyznačuje vidieckou povahou osídlenia a miestnej ekonomiky.

V utorok 8. februára ich prijal na Mestskom úrade v Nitre viceprimátor mesta Daniel Balko. Členovia delegácií sa venovali témam sociálneho podnikania a rozvoja turizmu prostredníctvom podpory lokálnych značiek. „Riešili aj to, ako angažovať viac žien a mladých ľudí pre prácu v mestách a obciach,“ informuje magistrát. Gruzínska návšteva sa dozvedela viac o skúsenostiach domácich v oblasti rovnomenného rozvoja jednotlivých regiónov.

Súčasťou stretnutia boli prednášky projektového manažéra Tímu Nitra 2026 a manažérky značky Regionálneho produktu Ponitrie Renáty Lelovskej. Marián Tesák hovoril o kultúrnom a kreatívnom priemysle v Nitre a jeho budúcnosti. Katarína Lelovská sa zamerala na certifikovanú značku Ponitrie.

foto: FB Mesto Nitra

Návšteva pokračovala na pôde Župného domu a Slovenskej poľnohospodárskej univerzity.

Gruzínsku delegáciu v Župnom dome privítal podpredesa NSK Igor Éder. „Zástupcovia NSK prezentovali zahraničnej delegácii regionálny rozvoj a cestovný ruch v podmienkach nášho samosprávneho kraja,“ uvádza Úrad NSK.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password