Mesto nič nepodceňuje. Dezinfekcia verejných priestranstiev pokračuje

Aj keď epidemiologická situácia na Slovensku vyzerá dobre, nitrianska radnica možné riziko nepodceňuje. S uvoľňovaním opatrení sa počet ľudí v uliciach zvýšil.

Mesto Nitra v máji pokračovalo v dezinfekcii verejných priestorov. Cieľom bolo čo najúčinnejšie eliminovať možnú nákazu vírusovým ochorením COVID-19. Dezinfekciou sa pritom nešetrilo. Niektoré miesta boli čistené aj štyrikrát. „Opakovanou dezinfekciou prešli všetky verejné miesta, na ktorých je zvýšený pohyb ľudí,“ informuje Ľudmila Synaková z odboru komunikácie a propagácie na mestskom úrade.

Dezinfekcia bola použitá na likvidáciu baktérií a vírusov usadených na držadlách zábradlí, lavičkách, múrikoch aj zastávkach.

Čistených bolo 45 frekventovaných zastávok a nástupných plôch mestskej autobusovej dopravy, lavičky aj smetné koše. Pri výbere lokalít radnica prihliadala na možnú kumuláciu cestujúcej verejnosti. „Momentálne, pri spustení štvrtej vlny opatrení musíme brať do úvahy väčšiu koncentráciu ľudí, preto považujeme dezinfikovanie verejných priestorov aj v tomto období za mimoriadne dôležité,“ doplnil hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Ilustračná foto
Foto: Pixabay.com

Dezinfekcii sa nevyhli atrakcie na detských ihriskách v mestskom parku na Sihoti, na Borine na Klokočine aj na predmostí. Očistou prešla cyklotrasa, deväť domov smútku aj múrik pri VÚB banke. Vynechané neboli ani lavičky a zábradlia na Svätoplukovom a Župnom námestí, na pešej zóne, pri Okresnom úrade, v parčíkoch na Piaristickej a Farskej ulici aj na Vŕšku. Frekventované miesta ako fontány, Brezový háj, priestory na Nábreží mládeže, okolie ZŠ Topoľová, lavičky na Kremnickej ulici ako aj detské ihrisko na Nedbalovej ulici sa dôkladnému čisteniu tiež nevyhli. Čistenie prebiehalo vo večerných a nočných hodinách. „Dezinfekcie vykonávali pracovníci Strediska mestských služieb Nitra v pravidelných intervaloch,“ uzavrel Tomáš Holúbek.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password