Mesto chce osloviť rizikové skupiny: Prihovára sa im v rómskom jazyku

Viete ako znejú pokyny k ochrane pred koronavírusom v olašskom dialekte rómskeho jazyka?

ilustračný obrázok

Rómske minoritné skupiny niektorých našich mestských častí sú vysokorizikové na šírenie koronavírusu. Potvrdzujú to aj odborníci. Nedostatok ochranných prostriedkov či znížená hygiena môžu šíreniu pandémie v týchto oblastiach výrazne pomôcť. Dôležité je tieto skupiny obyvateľov, tak ako aj všetkých ostatných, neustále upozorňovať na spôsoby a dôvody šírenia nového ochorenia.

Nitra preto pristúpila k opatreniam. Osloviť chce rizikové skupiny, ktorým sa prihovára ich jazykom. V snahe efektívne informovať o súčasnej epidémii všetkých obyvateľov pripravilo mesto správy o koronavíruse a o potrebnej ochrane voči vírusu aj v olašskom jazyku.

„Rovnako sme v tomto týždni vysielali najpodstatnejšie informácie o koronavíruse v mestskom rozhlase. Pre mestské časti Dražovce a Krškany, v ktorých žije početná rómska minorita, sme oznamy opakovane odvysielali aj v rómčine,“ informuje Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitry.

Preklad v spolupráci s rómskou komunitou zabezpečila ambasádorka pre komunitnú prácu Zuzana Blaháková.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password