Mestá si pietnym aktom pripomenuli obete koronavírusu

K iniciatíve sa pripojili aj mestá v Nitrianskom kraji.

Prešiel už viac ako rok odkedy sa Slovensko a svet trápi s koronavírusom, momentálne tu máme aj vládnu krízu. A hoci v spoločnosti sú rôzne názory na pandémiu, pandemické opatrenia a politické preferencie, včera 24. marca si mestá v rôznych kútoch sveta pietnym aktom pripomenuli obete koronavírusu. „S mnohými z týchto zosnulých sa najbližším príbuzným, priateľom a známym nedalo ani dostatočne a plnohodnotne rozlúčiť pri pohrebných obradoch. Keďže rozlúčiť sa však neznamená zabudnúť,  pietna spomienka bola jednou z možností, ako si na týchto zosnulých s vďačnosťou a v modlitbe možno spomenúť,“ uvádza Biskupstvo Nitra.

Pietna spomienka sa o 12.00 konala aj v Topoľčanoch a Vrábľoch.

Pripojili sa tak k iniciatíve združenia európskych miest Eurocities, ktoré si na poludnie minútou ticha uctili obete.

Udalosť sa konala v Topoľčanoch na Námestí Milana Rastislava Štefánika s účasťou primátorky Alexandry Gieciovej a predstaviteľov farností mesta. „Pietna spomienka pokračovala spoločnými modlitbami za zosnulých, ktoré postupne predniesli predstavitelia cirkví, medzi nimi aj topoľčiansky dekan Mons. Dušan Argaláš,“ uvádza Biskupstvo Nitra. Účastní položili smútočný veniec a zapálili spomienkové sviece za zvuku zvonov z veže Mariánskej svätyne. „Sviece časom vyhasnú, ale spoločná nádej a viera v lepšie časy v nás ostáva aj naďalej,“ dodala tpoľčianska radnica.

Podobná udalosť sa konala vo Vrábľoch v areáli farského kostola pri súsoší Kalvárie, vzhľadom na platné opatrenia len s predstaviteľmi mesta a farnosti.

zdroj foto: FB Mesto Topoľčany

Televízia Nitrička

Forgot Password