Medzinárodný festival Agrofilm sa vracia v plnej sile

Po dvoch ročníkoch, keď bol Medzinárodný filmový festival Agrofilm poznačený protikovidovými opatreniami, je 38. ročník opäť v plnej sile, navyše bohatší ako kedykoľvek predtým.

Na aktuálny ročník festivalu s prioritnou tematikou poľnohospodárstva a rozvoja vidieka sa prihlásili tvorcovia 91 filmov z 24 krajín. Po veľkom úspechu online premietania počas „pandemických“ ročníkov bude v týždni od 3. októbra do 8. októbra možné sledovať vybrané filmy aj online.

„Ambasádorkou festivalu sa stala Zuzana Smatanová a pribudli ďalšie premietacie sály. Festivalové filmy si tak budete môcť pozrieť na 12-tich miestach v rámci celého Slovenska,“ informoval Výskumný ústav živočíšnej výroby v Lužiankach, ktorý organizačne zastrešuje festival už vyše 30 rokov.

Premietania sa uskutočnia okrem Nitry aj vo Zvolene, Bratislave, Košiciach, Brezne a Martine.

Pripravené sú opäť aj sprievodné podujatia. „Téma interaktívneho, multimediálneho diskusného fóra v stredu 5. októbra bude aktuálnejšia ako kedykoľvek pred tým – Chlieb a ako nasýtiť svet. Vychádza z dlhoročného motta festivalu: Všetkým ľuďom chlieb a mier. Po predchádzajúcich obmedzeniach sa opäť vráti aj vernisáž výstavy, tentoraz výtvarníka Milana Marciňu,“ uviedol ústav.

Do hlavnej súťaže postúpilo 34 filmov a medzinárodná porota MFF Agrofilm 2022 bude rozhodovať v dňoch 10. -11. septembra.

„Už teraz sa tešíme na ich verdikt a tiež na ocenených filmárov, ktorí si budú môcť osobne 7. októbra v multikine Mlyny Cinemas v Nitre užiť úžasnú atmosféru odovzdávania ocenení spolu s hudobnou tvorbou ambasádorky festivalu Zuzany Smatanovej a jej kapely,“ uzatvoril organizátor podujatia.

Miesta premietania:

NPPC – VÚŽV Nitra: Kongresová sála, Hlohovecká 2, Lužianky

Galéria Mlyny Nitra: Štefánikova trieda 61, Nitra

UKF: Hlavná budova UKF – Tr. A. Hlinku 1 – prednášková miestnosť – P2, Nitra

SPU: Kongresové centrum SPU v ŠD A. Bernoláka – Tr. A. Hlinku 38, Nitra

TU Zvolen

UVLF v Košiciach

UK v Bratislave

Brezno

Trnava

Kompletný program nájdete tu.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password