Medirex testuje vzorky na koronavírus už aj v Nitre

Aj firmy a inštitúcie majú možnosť objednať si mobilné odberové zariadenia. Výsledky sú hotové do 48 hodín.

zdroj foto: tvnoviny.sk

Spoločnosť Medirex testuje vzorky na koronavírus už aj v Bratislave a Nitre. Odberové miesto individuálni záujemcovia nájdu pred bratislavským centrálnym laboratóriom na Galvaniho 17/C vo vyznačenom vonkajšom priestore.

Testovanie v Nitre je možné pred centrálnym laboratóriom na Novozámockej ulici 67. 

 Ako prebieha testovanie?

Testovanie sa realizuje priamo z auta záujemcu o vyšetrenie tzv. systémom „drive-through“, pri ktorom človek nemusí vychádzať z auta. Zdravotníci v rámci odberu urobia výter z hrdla a nosa testovaného.  

Pred odberom je potrebné dodržať určené pokyny – minimálne dve hodiny sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a do hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu. Testovať sa je možné od 15 rokov. 

Odbery vo firmách a inštitúciách samospráv     

Laboratóriá Medirex tento týždeň začínajú poskytovať mobilné odbery vzoriek na zistenie prítomnosti koronavírusu aj priamo vo firmách a v zariadeniach, ktoré spadajú pod samosprávy. V praxi to znamená, že v prípade záujmu Medirex vyšle svoj zdravotnícky tím, ktorý zrealizuje odbery vzoriek ľudí (výter z hrdla a nosa) jednoducho a bezpečne vo vonkajšom priestore ich zariadenia. Cieľom je, aby sa odhalilo čo najviac prípadov v počiatočných štádiách ochorenia. Vďaka tomu je možné čo najskôr izolovať chorých ľudí od zdravých a zabrániť šíreniu nákazy.    

Verejnosť sa môže objednať online na webovej stránke www.medirex.sk. Vyšetrenie nie je hradené z verejného zdravotného poistenia.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password