Máte radi cudzie kultúry a filmy? V Nitre sa uskutoční 7. ročník izraelského filmového festivalu

Festival izraelského filmu KOLNOA, už v názve obsahuje hebrejský výraz pre kino či kinematografiu. Program návštevníkov prenesie do tejto farebnej krajiny plnej protikladov.

Vo štvrtok (4. 11.) sa uskutoční 7. ročník izraelského filmového festivalu Kolnoa. Program zahŕňa premietanie deviatich hraných a štyroch dokumentárnych filmov, ktoré budú v pôvodnej jazykovej verzii so slovenskými alebo anglickými titulkami.

Festival odštartuje 4. novembra v Synagóge v Nitre a neskôr sa presunie do Košíc, Prešova, Trnavy, Bratislavy, Žiliny a Banskej Bystrice. V Nitre potrvá do 30. novembra.

„Prinášame snímky, s ktorými sa v bežnej filmovej distribúcii takmer nestretneme. Pre festival vyberáme novinky i staršie kultové filmy z oblasti hranej i dokumentárnej tvorby. Súčasťou festivalu sú aj tematické prednášky o izraelskom filme, tanci, výtvarnom i kulinárskom umení,“ vyjadrili sa usporiadatelia na svojej stránke.

Organizátorom nitrianskej časti festivalu je Veľvyslanectvo Izraela na Slovensku v spolupráci s mestom Nitra a Kinoklubom Nitra. Vstup je pre všetkých milovníkov cudzích kultúr a kinematografie zdarma.

Televízia Nitrička

Forgot Password