Máte nápad, ktorým chcete podporiť kultúru a komunitu Nitranov? Sem s ním

Iniciatívni môžu byť jednotlivci aj organizácie.

Kandidatúra Nitry na Európske hlavné mesto kultúry roka 2026 prináša možnosť prihlásiť sa na výzvu. Projekt Nitra 2026 spúšťa participatívnu výzvu Nitro, ktorá hľadá nápady ako posunúť Nitru vpred. „Chcete usporiadať festival na námestí alebo trh na sídlisku, založiť komunitnú záhradu vedľa svojho paneláku, prerobiť detské ihrisko alebo zorganizovať sériu workshopov? Alebo už podobný projekt robíte, ale potrebujete s ním pomôcť?,“ pýta sa nitrianska radnica.

Ak ste na niektorú z otázok odpovedali súhlasne, využite výzvu na projekty NITRO.

„Je určený pre jednotlivcov a organizácie so záujmom participovať na rozbehnutí dlhodobých projektov pre rozvoj kultúry v meste Nitra a pritiahnuť tak pozornosť európskej kultúrnej komunity,“ informuje mesto Nitra. Tím EHMK 2026 aktuálne pracuje na prihláške tzv. bid booku, ktorý má Ministerstvu kultúry SR odovzdať do 15. decembra, no príprava kandidatúry začala ešte v januári tohto roka. Podľa Mariána Tesáka, manažéra nitrianskeho EHMK, chcú do príprav zapojiť čo najviac lokálnych iniciatív.

Prihlásiť sa môžu nielen nové, ale aj už existujúce projekty.

„Môže to byť prakticky akýkoľvek projekt spojený s kultúrnym či komunitným životom. Zdôrazňujeme, že nemusí ísť o nový projekt, ale pokojne aj o niečo už rozbehnuté,“ potvrdil projektový manažér, ktorý je zodpovedný za program a koncept prihlášky.

Prihlášku vyplníte priamo na webstránke EHMK vyplnením základných údajov a popisom vášho nápadu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password