Máte doma škôlkara? Poplatky za škôlku môžete teraz uhradiť aj online

Od tohto školského roka platí novinka, že poplatky za škôlku môžu byť uhradené aj internetovým prevodom.

Viacero rodičov sa sťažovalo, že musia nosiť papierové potvrdenia o platbách osobne do škôlok. Mesto Nitra im od tohto školského roka vyšlo v ústrety a zaviedlo nový systém platieb.

„Od tohto roku prichádzame s novinkou – zavádzame nový spôsob kontroly platby poplatkov za dieťa v materskej škole na osobitný účet a osobitné variabilné číslo pre každé dieťa,“ uviedol Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Každá materská škola a každý škôlkar dostanú svoje špecifické čísla. Rodičia pri internetovej transakcii jednoducho zadajú číslo škôlky a svojho dieťaťa ako variabilný symbol, podľa čoho bude platba identifikovaná. Okrem uľahčenia práce rodičom sa týmto opatrením zjednoduší administratíva aj samotným škôlkam.

„Mesto vytvorilo spôsob, ako skontrolovať platby. Rodičia už po novom nemusia fyzicky priniesť doklad o zaplatení do škôlky, stačí, ak pri platbe uvedú správny variabilný symbol,“ povedala Mária Orságová, vedúca odboru školstva na nitrianskej radnici.

Foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password