Máme staro-nového prezidenta

Nový prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) bol vymenovaný 01. 06. 2020 ministrom vnútra Romanom Mikulecom.

Pavol Mikulášek, nový prezident, má za sebou 27-ročnú kariéru hasiča. „Prácu hasičov si veľmi vážim a považujem ju za celoživotnú službu, ktorá si vyžaduje odvahu, statočnosť a obetavosť. Pavol Mikulášek je skúsený hasič, ktorý sa vracia na čelo HaZZ a ja verím, že zbor bude v správnych rukách. Prajem mu dostatok odhodlania a entuziazmu v jeho funkcii, veľa úspechov vo forme účinnej prevencie, ktorá prinesie čo najmenej požiarov a pripravenosť zboru na zvládnutie nástrah prírody,“ povedal minister vnútra pri uvedení nového hasičského prezidenta do funkcie.

HaZZ

Pavol Mikulášek sa podľa oficiálneho vyjadrenia HaZZ stal hasičom v júli 1993. Pôsobil v Mestskom požiarnom zbore v Bratislave. Prešiel si viacerými pozíciami, akými sú napríklad operačný dôstojník, veliteľ zmeny alebo veliteľa zboru v Bratislave, kde pôsobil 13 rokov. V 2010 sa stal riaditeľom Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave.

V auguste 2011 bol vtedajším ministrom vnútra Danielom Lipšicom vymenovaný za prezidenta HaZZ.

V máji 2012 sa však na tento post vrátil Alexander Nejedlý. Mikulášeka presunuli na miesto šéfa BA hasičov, no bol odvolaný exministrom Kaliňákom. Do funkcie prezidenta sa Mikulášek vracia z Okresného riaditeľstva HaZZ v Malackách, kde pôsobil ako vedúci prevádzkovo technického oddelenia.

Pavol Mikulášek

Ponuku ministra vnútra som prijal ako výzvu, ku ktorej pristúpim s veľkou zodpovednosťou. Ako dlhoročný hasič chcem poskytnúť kolegom všetko potrebné pre zlepšenie podmienok výkonu služby. Zameriam sa najmä na zabezpečenie akcieschopnosti techniky a výstroja hasičov. Veľa práce nás čaká aj v oblasti úpravy zákonov a interných predpisov. Rád by som pokračoval v prehlbovaní spolupráce s Dobrovoľnou požiarnou ochranou, v ktorej vidím veľký potenciál,“ uviedol prezident slovenských hasičov.

Predchádzajúci prezident HaZZ Pavol Nereča bude na svoju vlastnú žiadosť pôsobiť na poste viceprezidenta a bývalý viceprezident Adrián Mifkovič zas na vlastnú žiadosť odchádza do služby na Krajskom riaditeľstve HaZZ v Trnave.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password