Mal rozbitý reflektor, v aute mu našli podozrivú látku aj väčší obnos peňazí

38-ročný vodič sa pri policajnej kontrole správal podozrivo, v dokladoch ukrýval pervitín.

Incident sa odohral vo štvrtok na Hviezdoslavovej triede v Nitre. Policajti Pohotovostnej motorizovanej jednotky z Nitry si počas služby už z diaľky všimli, že vozidlo BMW 3 má rozbitý predný reflektor.

Strážcovia zákona preto vozidlo nespôsobilé jazdy v cestnej premávke odstavili a jeho 38-ročného vodiča vyzvali, aby predložil doklady potrebné na vedenie motorového vozidla a tiež občiansky preukaz.

„Počas komunikácie sa vodič správal roztržite, bol značne nervózny, mal červené oči a javil známky požitia alkoholu, alebo omamných a psychotropných látok. Pri vystupovaní vodiča z auta si policajti všimli vo dverách väčšiu finančnú hotovosť, ktorá tam bola len tak pohodená. Pri otázke, prečo tam má len tak hodené peniaze odpovedal, že je to jeho vec a policajtov to zaujímať nemusí“, informovala nitrianska polícia na sociálnej sieti.

Muž mal počas celej komunikácie na sebe čiernu taštičku, ktorú si rukou zakrýval. Na otázku, či požil alkohol, alebo inú návykovú látku odpovedal, že je užívateľom drog.

„Keď vyťahoval doklady z kapsičky, vytiahol aj väčší priesvitný sáčok s obsahom neznámej kryštalickej látky, ktorý položil do kufra. Následne bolo zistené, že ide o pervitín približne 200 gramov,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Mužovi bola obmedzená osobná sloboda z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov. Vyšetrovateľ už vo veci vedie trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť.

Televízia Nitrička

Forgot Password