MAC Újbuda – HK Nitra

Budapešť privítala hokejistov Nitry, na ich výkon tak skoro nezabudne.

Prvá tretina zápasu prebiehajúcom v Ice rinku MAC Budapešť odštartovala 40. kolo zápasu hokejovej Extraligy. Už po 17 sekundách prišlo na vylúčenie hráča domácich Langkowa Chrisa za napadnutie. V oslabení sa domáci síce ubránili, no ich radosť z úspešného bránenia netrvala dlho.

Zdroj: HKNitraFB

„Hostia síce presilovku nevyužili, ale v 4. minúte sa dvakrát presadil Lušňák. O necelé dve minúty neskôr viedli Corgoni už o dva góly, keď si Kollár vychutnal Bernarda,“ informuje HK Nitra.

Pred záverom úvodnej časti zápasu vylúčili rozhodcovia Orolin, Purgat, Krajčík, Jurčiak ľavého obrancu Nitry – Branislava Mezeia za faul lakťom na 2 minúty hracieho času. Nitra v oslabení neinkasovala. Stav po prvej tretine bol 0:2 v prospech hostí.

Úvod druhej tretiny znova odštartovali hostia. V 21. minúte a 21. sekunde bodoval Morrison Kenney za asistencie Koyša a Kerbashiana. Zdalo sa, že domáci sa z tohto gólu už nepozviechajú, ale prišla akcia po zakončení Szigetiho a Hanuljak inkasoval po prvý raz. V 28. minúte však Blackwater vrátil Nitre trojgólový náskok, keď využil presilovú hru,“ vysvetľuje HK Nitra. V 32. minúte a 21. sekunde bol zápas prerušený pre hru so zdvihnutou hokejkou a hráč Corgoňov Buček Samuel si posedel 2 minúty na trestnej lavici. Oslabenie však neprinieslo žiadne skórovanie. Po necelých 6 minútach od vylúčenia strelili domáci gól. Ten letel od rany Strecha Charlesa Gregoryho.

„Aj na tento zásah však dokázali hostia okamžite reagovať zásluhou Yellow Horna,“ uvádza HK Nitra. Stav po druhej tretine bol opätovne lepší pre hostí, a to 2:4.

Tretia tretina hracieho času začala 4 vylúčeniami v rade. Najprv si Hanuliak Miroslav vypočul pár slov od rozhodcov za podrazenie. Nakoniec však vylúčený nebol. V 41. minúte a 51. sekunde sa za hákovanie porúčal hráč Budapešti Orbán Blake. Po 10 minútach ho nasledoval jeho spoluhráč Pitt Josh za podrazenie. Obom vyrubili trest v dĺžke dvoch minút. „Komplikácia prišla hneď v úvode, keď sa McNally rútil na Hanuljaka, ale brankár Nitry sa mu vrhol pod nohy a nasledovalo trestné strieľanie. Domáci útočník však nebol úspešný ani z tejto pozície. Hostia napokon svoj triumf ešte poistili v 54. minúte po góle Koyša,“ dodáva HK Nitra.

Nitra vyhrala 2:6.

Ďalší zápas prebehne 21.01.2020 proti hráčom Nových Zámkov.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk