MAC Újbuda – HK Nitra

V utorok 3. 3. 2020 Corgoni zavítali do domovskej arény našich susedov.

Budapešť využila zmätky v nitrianskej hre. Inak by sa zrejme zápas nadstavbového kola ani popísať nedal. Hneď v úvode prvej tretiny dostali Corgoni tímovú penaltu pre priveľa hráčov na ľade, za čo rozhodcovia Baluška, Kókai, Crman, Soltész odpískali Nitre 2 minútový trest. V 13. minúte a 50. sekunde sa znova vylučovalo, tentokrát za nedovolené bránenie v hre, ktoré posadilo na trestnú lavicu Branislava Mezeia. Hostia tak zostali v početnej nevýhode traja na piatich, no túto situáciu zvládli a obránili svoje herné pole.

Zdroj: HKNitraFB

Druhá tretina zrušila bezgólový stav. V 24. minúte prekonal brankára domácich Scheidl Lane za asistencie Yellow Horna a Blackwatera. O necelých 5 minút neskôr sa vylučovalo zo strany domáceho tímu, keď hráč Budapešti Sofron dostal trest 2+2 minúty za seknutie a napadnutie. Zdalo by sa, že oslabenie súpera pomôže opozičnému tímu, v tomto prípade však platil pravý opak. V 32. minúte a 3. sekunde udreli hokejisti MAC na slabé miesto v obrane a skórovali. Autorom gólu sa stal Klempa Tomáš, asistenciu si pripísal Nagy. Bratia Versteegovci však po vzájomnej spolupráci spracovali puk, ktorý potom Andrej Kollár doručil do súperovej bránky. Nitra v 34. minúte a 17. sekunde vyhrávala 1:2. Vedenie sme si udržali pár sekúnd, v 34. minúte a 56. sekunde skóroval Schlekmann a tímy znova remízovali.

Tretia tretina začala tak, ako prvá – vylúčením Nitry pre priveľa hráčov na ľade. V oslabení sme inkasovali dokonca gól z hokejky Sofrona. V 55. minúte a 45. sekunde Nitrania dorovnali, vďaka strele Samuela Bučeka. Zápas nakoniec rozhodol Tomáš Klempa.

Pár sekúnd pred koncom skóroval a MAC Budapešť vyhrala 4:3. Ďalší zápas čaká Nitru 6. 3. 2020 proti hráčom Nových Zámkov.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk