Nitrianske prevádzky sa môžu zapojiť do projektu hlinený dukát, ktorý pomôže ľuďom v núdzi

V prevádzkach zaň dostanú jedlo alebo služby.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Projekt hlinený dukát je formou sociálnej podpory obyvateľov Nitry, ktorí sa nachádzajú vo finančnej tiesni. Ak človeku v núdzi darujete hlinený dukát, vo vybraných prevádzkach ho bude môcť vymeniť za potravinový balíček, jedlo, prespanie v nocľahárni, možnosť hygieny a oblečenia.

„Kúpou dukátu ste súčasťou pomoci. Darujete ho chudobnému, ktorý ho vo vybraných prevádzkach vymení za jedlo alebo službu,“ dodáva nitrianska radnica.

Hlinený dukát s hodnotou 1 € je v súčasnosti dostupný v klientskom centre Mestského úradu v Nitre a v Turistickom informačnom centre. Budúci rok majú v meste pribudnúť aj automaty.

Záujemcovia, ktorí prevádzkujú gastro podnik, sa môžu zapojiť do projektu.

V prípade, ak chcú pomôcť a majú v širšom centre mesta gastro prevádzku, môžu sa prihlásiť na mobilnom čísle +421 907 451 771 u Kláry Labošovej z Domu charity sv. Rafaela, na Štúrovej 57, kde im budú poskytnuté bližšie informácie.

Ľudia v núdzi môžu dukát vymeniť za balík v potravinovej výdajni na mestskej tržnici alebo v Dome charity, za nocľah a služby v mestskom útulku a Dome charity alebo za teplú polievku v Polievkárni.

Televízia Nitrička

Forgot Password