Lovci lebiek zadržali jedného z najhľadanejších Slovákov

Policajti z oddelenia cieľového pátrania NCODK Prezídia Policajného zboru, známi ako Lovci lebiek, v spolupráci s rakúskymi policajtami zadržali hľadaného Antona Hudeca z Nitry.

Jedného z najhľadanejších Slovákov sa podarilo zadržať v rakúskom meste Graz, informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Oddelenie cieľového pátrania na prípade intenzívne pracovalo od roku 2017.

Situáciu sťažovalo, že hľadaná osoba postupovala na úteku veľmi sofistikovane, pohybovala sa po viacerých miestach Európy, pričom používala rôzne aliasy a falošné doklady, skonštatovala Bárdyová.

Hudec v minulosti aktívne pôsobil v rámci organizovanej skupiny páchaním najmä násilnej trestnej činnosti predovšetkým v Nitrianskom kraji.

Krajský súd v Nitre 12. októbra 2012 uznal Hudeca za vinného pre pokračovací obzvlášť závažný zločin vydieračského únosu, za čo mu nariadil trest odňatia slobody na 12 rokov nepodmienečne. Hľadaný do výkonu trestu odňatia slobody nenastúpil a dal sa na útek. Až doposiaľ sa úmyselne vyhýbal nástupu do výkonu trestu.

Okresný súd v Nitre na hľadaného vydal 20. decembra 2012 Európsky a Medzinárodný zatýkací rozkaz. Lovci lebiek odvtedy po hľadanej osobe pátrali. Vďaka medzinárodnej spolupráci v rámci projektu ENFAST intenzívne spolupracovali s partnerskou jednotkou z Bundeskriminalamt – FAST Rakúsko, ktorá hľadaného v rakúskom meste Graz zadržala. „V súčasnosti bude prebiehať extradičné konanie, ktorého účelom je vydanie zadržanej osoby na Slovensko,“ potvrdila Bárdyová.

Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Televízia Nitrička

Forgot Password