Literárne besedy 4-3-2-1 prechádzajú do jesennej série

Počas jesene do Nitry zavítajú ešte traja hostia.

Zdroj foto: NH

Cyklus literárnych besied 4-3-2-1 bude v Nitrianskej galérii pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch. Už tradičné podujatie v 16. ročníku zatiaľ predstavilo z radov súčasných slovenských spisovateľov Viliama Klimáčka, Nicol Hochholcznerovú a Vandu Rozenbergerovú.

Jesenná séria privíta v Nitre ďalších troch autorov súčasnej literárnej tvorby – Lukáša Onderčanina, Janu Micenkovú a Mirku Ábelovú. Besedy s moderátorom Dadom Nagyom sa budú konať v Koncertnej sále Župného domu.

Lukáš Onderčanin je známy ako novinár a zahraničnopolitický redaktor denníka SME. Je zároveň šéfredaktorom štvrťročníka Príbehy 20. storočia, ktorý vydáva občianske združenie Post Bellum. „Trikrát bol nominovaný na Novinársku cenu, nomináciu premenil na ocenenie v roku 2021, kedy sa mu podarilo získať Cenu otvorenej spoločnosti za reportáž o slobode médií v Maďarsku,“ uvádza Nitrianska galéria.

Jeho knižným debutom je historický dokumentárny román Utópia v Leninovej záhrade: Československá komúna Interhelpo.

Jana Micenková sa so svojou debutovou zbierkou poviedok Sladký život dostala do desiatky ceny Anasoft litera. Na cenu Anasoft je nominovaná aj jej ďalšia kniha román Krv je len voda. Okrem toho získala za svoju v ostatných rokov viacero ocenení. Absolventka slovenčiny, scenáristiky a dramaturgie v Prahe založila nezávislý divadelný súbor Nekroteatro, kde dodnes pôsobí.

Poslednou hostkou bude Mirka Ábelová, moderátorka Nedeľnej chvíľky poézie na Rádiu_FM. Je autorkou básnických zbierok Striptíz, Na!, Básničky pre domáce paničky a Večný pocit nedele. Získala Cenu Rudolfa Fabryho a ocenený bol aj jej cyklus básní Niečo originálne.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password