Levická nemocnica už nemá voľné lôžka pre pacientov s umelou pľúcnou ventiláciou

Nemocnica Agel Levice bojuje, podobne ako všetky ostatné nemocnice na Slovensku, s treťou vlnou pandémie. Počet ľudí nakazených koronavírusom neustále stúpa.

Slovensko v týchto dňoch opäť bojuje s ochorením COVID-19 a odzrkadľuje sa to aj v počtoch hospitalizovaných pacientov, pričom väčšina ľudí, ktorí majú ťažký priebeh, je nezaočkovaná. Informáciu potvrdil aj riaditeľ nemocnice, Ján Belanský.

V nemocnici je momentálne hospitalizovaných 23 pacientov na štandardnom kyslíkovom lôžku a zdravotný stav ostatných piatich ľudí si vyžaduje napojenie na umelú pľúcnu ventiláciu.

Levická nemocnica má k dispozícii 24 lôžok s kyslíkom a 5 lôžok s možnosťou napojenia pacienta na umelú pľúcnu ventiláciu. Podľa potreby vie zariadenie zabezpečiť lôžka aj na pediatrii či na gynekologicko – pôrodníckom oddelení. „Zo zamestnancov nemocnice nie je v súčasnosti z dôvodu ochorenia COVID-19 k dispozícii 18 ľudí. Náš zdravotnícky personál je vyťažený na maximum,“ informoval Belanský.

Nemocnica v Leviciach patrí k zariadeniam, ktoré liečia pacientov prostredníctvom monoklonálnych protilátok proti koronavírusu.

Takýto spôsob liečby musí stanoviť praktický lekár a určená je pre pacientov v počiatočnom štádiu ochorenia, ktorí majú vysoké riziko závažnejších problémov spojených s týmto ochorením. V nemocnici naďalej pokračuje testovanie i očkovanie v priestoroch bývalej rádiológie a okrem tretej dávky vakcíny nemocnica očkuje aj záujemcov prvou a druhou dávkou.

Očkovanie sa po novom vykonáva len v pracovných dňoch.

  • 7.30 – 8.30: deti s registráciou aj bez registrácie v sprievode zákonného zástupcu
  • 8.30 – 13.00: dospelí s registráciou
  • 11.00 – 13.00: dospelí bez registrácie
  • 13.00 – 15.00: imunokompromitovaní pacienti s registráciou aj bez registrácie

Televízia Nitrička

Forgot Password