Leto na Zoborskom kláštore

Aj Zoborský kláštor má počas leta pripravený program pre návštevníkov. Čakajú na vás prehliadky, hudba aj putovanie.

Priestory Zoborského kláštora budú cez leto žiť návštevami, podujatiami, hudbou a atmosférou starobylej histórie. Už 14. júna Vás čaká zaujímavé popoludnie, ktoré začne o 18.00 hodine prednáškou pracovníkov Archeologického ústavu SAV v Nitre o strave Kamaldulských mníchov spod Zobora.

O 19.00 zavíta do Nitry s koncertom známy spevák Pavol Hammel.

V prípade nepriaznivého počasia sa prednáška a koncert bude konať v penzióne Artin. Počas popoludnia sa zabavia i deti, pre ktoré Detské múzeum Severka pripraví tvorivé dielne. Návštevníkov zaujme aj virtuálna prehliadka príbytku mnícha. Priestormi Vás bude sprevádzať mních Filip.

V priebehu návštevy sa môžete tiež občerstviť a ochutnať zoborské víno z benediktínskej vinice. K Zoborskému kláštoru Vás odvezie turistický vláčik, ktorý odchádza zo zastávky Palárikova o 18.00 hodine.

Začiatok júla bude patriť podujatiu Nitra, milá Nitra, počas ktorého sa vydáme po stopách sv. Cyrila a Metoda.

Cesta povedie od Kostola sv. Michala v Dražovciach, cez Ruiny Zoborského kláštora k Archeoskanzenu na Martinskom vrchu.

O 10.45 sa bude konať v ruinách Kostola sv. Jozefa svätá omša, prehliadka aj historický výklad o Zoborskom kláštore.

19. júla sa bude o 19.00 konať svätá omša pred špecializovanou nemocnicou sv. Svorada. Po skončení púte k svätému Svoradovi vás sprievodca prevedie ruinami Zoborského kláštora.

10. august bude na Zoborskom kláštore patriť deťom. Okrem tvorivých dielní deti zabaví aj známa detská speváčka Simsalala.

Letné podujatia na Zoborskom kláštore ukončí Svetový deň cestovného ruchu 28. septembra. O 14.30 a o 16.00 sú v sobotu a v nedeľu pre návštevníkov pripravené pravidelné prehliadky.

Monika Hozáková

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password