Gotická priekopa na Nitrianskom hrade aj tento rok ponúkne letné kino. Pod hradbami bude tančiareň

Kultúrne leto v Nitre doplní program letnej sezóny Nitrianskeho hradu. Ani tento rok nebude chýbať premietanie filmov pod holým nebom.

Gotická priekopa hradného areálu sa zaplní počas piatich filmových večerov. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť aj na koncerty, živú hudbu vo Vazulke, výstupy na vežu katedrály a tančiareň pod hradbami.

Výhľad na večernú Nitru si môžete užiť počas filmových večerov.

Historickú drámu Fatima o zjavení Panny Márie budú premietať 16. júla, 23. júla je v pláne komediálna dráma Výnimoční. Film je príbehom o budovaní domu pre autistické deti. Klasiku Láska cez internet s Meg Ryan a Tomom Hanksom môžete vidieť 6. augusta. Premietania budú pokračovať 13. augusta slovenskou motorkárskou road movie Afrika na Pionieri a 20. augusta filmové večery ukončí dráma s Paulom Newmanom Frajer Luke. „Počas premietania filmov máte možnosť vystúpiť na vežu katedrály. Časové intervaly výstupov sú 20.30, 20.45, 21.15, 21.45 a 22.15 s maximálnym počtom 20 návštevníkov,“ informuje Nitriansky hrad. V cene výstupu je aj vstup na film. Premietania začínajú o 21.00 hod.

Program dopĺňajú hudobné koncerty.

2. a 23. júla a tiež 6. a 20. augusta od 18.00 bude vo Vazulke živo. Hrať bude LHP muzika. Ďalší koncert je plánovaný na 9. júla o 20.00 hod. v Gotickej priekope. Vystupovať budú bratia Geišbergovci a nitrianska herečka Lucia Korená. 30. júla o 19.00 hod. bude v Katedrále koncert Juana Paradell Sollé, organistu Baziliky sv. Petra vo Vatikáne a 29. augusta až 26. augusta nedeľné večery od 19.00 hod. rozohrá Katedrálny organový festival.

Pre tých, ktorí si chcú zatancovať, tu bude Tančiareň pod hradbami.

16., 30. júl a 27. augusta o 18.00 hod. sa parkovisko nad Castellum Cafe zmení na latino tančiareň pod hviezdnym nebom. Letný program pochopiteľne bude ovplyvňovať počasia, preto je možné, že niektoré podujatia budú zrušené alebo presunuté.

foto: NH

zdroj: TIC Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password