Letný program na hrade je pripravený – aj s novinkou

Organizátori predstavili nový pestrý výber, no nebudú chýbať ani prehliadky hradu.

„V jedinečnej historickej atmosfére Nitrianskeho hradu bude leto opäť patriť tradične kvalitným filmom a vynikajúcej koncertnej hudbe,“ sľubuje organizátori letného programu.

Už 3. júla sa môžete tešiť na česko-dánsku rozprávku Traja bratia, 10. júla bude pripravená nekonvenčná komédia Loli paradička a 17. júla životopisná dráma Zakladateľ. V závere júla je v pláne romantika v podobe filmov Nádych pre lásku a Malé ženy. August bude patriť ďalším trom filmom Zrodenie šampióna, Storočie Miroslava Zikmunda a Posledná aristokratka.

Filmy budú ako zvyčajne premietané v Gotickej priekope v areáli hradu.

zdroj foto: Nitriansky hlásnik

O zážitok nebudú ukrátení ani hudobní fanúšikovia, v pláne sú aj koncerty.

Tí, ktorí pozabudli na dejiny spojené s Nitrianskym hradom, určite radi využijú komentované prehliadky. Túto možnosť môžu využiť najmä návštevníci hradu, ktorí prídu zo vzdialenejších kútov Slovenska. Počas sprevádzania sa tradične zastavíte v Katedrále – Bazilike sv. Emeráma, kazematoch, hradnej veži, ale i v Diecéznom múzeu. Prehliadky sa konajú o 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 a o 17. hodine.

Letný program (zdroj: Nitriansky hrad)

„Počas premietania filmov máte možnosť vystúpiť na vežu katedrály,“ pripomína vedenie hradu.

Počas večera je k dispozícii 5 časových intervalov, prvý výstup je možný o 20.30. V skupinách je počas prehliadok i výstupov povolených maximálne 20 návštevníkov. Sledujte aktualizované informácie, letný program sa totiž môže vzhľadom na počasie meniť.

A počas leta má hrad tento rok pripravenú aj novinku. Počuli ste už o Vazulke? Ak nie pozrite si náš článok alebo reportáž TV Nitrička.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password