Letná sezóna na Nitrianskom hrade začne Dňom otvorených dverí

Nasledovať budú večery s letným kinom, tančiarňou a festivalom.

foto: NH

Počas Cyrilometodských slávností, presnejšie na Sviatok sv. Cyrila a Metoda 3. júla, bude komplex Nitrianskeho hradu verejnosti sprístupnený zdarma. Návštevníci budú môcť okrem hradného areálu, katedrálneho chrámu a expozícií nazrieť aj do biskupského paláca.

V gotickej priekope uvidíte romantiku, drámu aj známy príbeh v podobe rozprávky.

Už 7. júla sa bude konať prvý kino večer pod holým nebom v gotickej priekope. Prvým premietaným filmom bude Pýcha a predsudok podľa literárnej predlohy Jane Austenovej.

Druhý film v poradí bude známy príbeh o Malom princovi, ktorý si diváci pozrú 21. júla. Dramatické obdobie 28. júla zobrazí film Balón o úteku nemeckej rodiny do slobodnejšej časti sveta.

Oskarovú drámu Obchod na korze si budete môcť pozrieť 11. augusta a kino večery zavŕši 18. augusta hudobná životopisná dráma Hlas lásky. Filmy začínajú vždy o 21.00 hod.

„Príďte si vychutnať letný večer v znamení latino a afro tancov, ktoré zaručia jedinečný zážitok plný nezabudnuteľných emócií,“ uvádza vedenie Nitrianskeho hradu tohtoročnú tančiareň.

Konať sa bude 22. júla a 5. augusta od 17.00 hod. na parkovisku Castellum Cafe.

Vedenie hradu pripravilo program aj pre fanúšikov hudobných vystúpení.

Slovenská speváčka Janais v gotickej priekope vystúpi 14. júla o 18.00 hod. a koncert Nitrianskeho komorného orchestra ZOE v spolupráci s Petrom Janků sa bude konať 26. augusta o 19.00 hod.

Koncerty na hrade počas letnej sezóny 2023 zakončí Katedrálny organový festival, ktorý potrvá od 3. septembra do 1. októbra. Počas nedeľných večerov sa v hradnej katedrále predstavia organisti z rôznych kútov sveta.

Televízia Nitrička

Forgot Password