Lesy Slovenskej republiky prezentujú v Nitre produkty z diviny i výrobky zo šípkovej dužiny

Nájdete ich na výstave Tradície slovenského vidieka v Nitre, ktorá potrvá do tejto nedele.

(zdroj: TASR) Produkty z diviny, víno z vlastnej vinice i výrobky zo šípkovej dužiny prezentuje na výstave Tradície slovenského vidieka v Nitre štátny podnik Lesy SR. Jeho zamestnanci zároveň informujú návštevníkov o možnostiach ubytovania v zariadeniach Lesov SR a o prírodnom turizme v rámci podniku.

„Týmto spôsobom chceme poskytovať návštevníkom informácie o turisticky zaujímavých miestach. Medzi ne radíme aj 54 významných lesníckych miest a 40 lesníckych náučných chodníkov,“ uviedol Peter Kamenský, jeden z koordinátorov výstavy za štátny podnik.

Podujatie Tradície slovenského vidieka, ktoré sa koná v areáli výstaviska Agrokomplexu v priestoroch Slovenského poľnohospodárskeho múzea v Nitre, potrvá do nedele (22. 8.). Program sa zameriava na históriu a tradície v poľnohospodárstve, potravinárstve a ich prepojenie na súčasnosť. „Ide o menšiu verziu tradičnej agrovýstavy, ktorá sa pre pandémiu minulý rok vôbec neuskutočnila. V tomto roku sa Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v spolupráci s národným výstaviskom rozhodlo pre pandemické obmedzenia a nepredvídateľný vývoj zorganizovať menšie podujatie,“ uviedol minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽANO).

Poverený generálny riaditeľ Lesov SR Tibor Kőszeghy otvorenie výstavných priestorov, i keď v obmedzenom režime, víta. „Verím, že aj takýmto spôsobom sa návštevníci dozvedia o našej činnosti a aktivitách, ktoré štátny podnik pre verejnosť vykonáva.“

Podľa jeho slov je v dnešnej dobe potrebné zdôrazňovať význam lesníctva, produkciu najekologickejšej a obnoviteľnej suroviny a dôležitosť pestovnej činnosti, ktorá je súčasťou lesníckej prevádzky.

„Ročne štátny podnik vysadí takmer 16 miliónov sadeníc a práve na tomto mieste sa prezentovaným projektom Milión stromov pre Slovensko usilujeme koordinovane zapojiť verejnosť do tejto lesníkmi zabezpečovanej aktivity,“ povedal obchodný riaditeľ Lesov SR Michal Demák.

foto: FB LESY Slovenskej republiky

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password