Lekárske dni budú venované modernej diagnostike a liečbe

Prezentácia nových medicínskych poznatkov, výmena skúseností a rozvoj spolupráce medzi odborníkmi sú hlavným cieľom 56. Nitrianskych lekárskych dní, ktoré sa budú konať 25. a 26. októbra v Divadle Andreja Bagara v Nitre.

Hlavnou témou kongresu sú Moderné trendy v diagnostike a terapii a ich uplatnenie v reálnej medicínskej praxi.

Prezident kongresu a prednosta chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Nitra Marián Bakoš uviedol, že toto podujatie je určené pre lekárov, sestry, študentov, odborných zdravotníckych a vedeckých pracovníkov. Zdôraznil, že je nevyhnutné, aby všetci pracovníci z oblasti medicíny boli dostatočne a pravidelne informovaní o najnovších trendoch liečby, ktoré umožňujú poskytovať čo najkvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť o pacienta.

„Chceme sa zaoberať novými možnosťami liečby, diagnostickými metódami, využitím genetiky a mnohými ďalšími aspektmi, ktoré nám umožňujú identifikovať ochorenia v čo najskoršom štádiu, a tak zefektívniť liečebné postupy. S poznatkami sa prídu podeliť napríklad Robert Gürlich z Prahy, Dušan Klos z Ostravy, zo Slovenska Miroslav Janík, Jozef Záhumenský a ďalší,“ konštatoval Bakoš.

Dodal, že v rámci jednotlivých odborných panelových diskusií, ktoré budú venované napríklad chirurgii, onkológii, gastroenterológii či gynekológii, sa budú hostia kongresu venovať aj konkrétnym prípadom z ich lekárskej praxe a rozoberať postupy pri diagnostike a liečení pacienta.

Na príprave 56. Nitrianskych lekárskych dní sa podieľali Slovenská lekárska spoločnosť, Spolok lekárov Ponitrie, Fakultná nemocnica Nitra, Špecializovaná nemocnica sv. Svorada Zobor n. o., Nitriansky samosprávny kraj, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Lekárska fakulta Univerzity Komenského v Bratislave, Slovenská zdravotnícka univerzita v Bratislave, Kardiocentrum Nitra.

Zdroj foto: freepik.com

Televízia Nitrička

Forgot Password