Lekári v Nitrianskom kraji hlásia pokles chrípkových ochorení

Štandardne bola najväčšia chorobnosť hlásená u detí vo veku do 5 rokov. Úrad zaznamenal aj pokles v nahlasovaní ochorenia Covid-19.

foto ilustračná: pixabay.com

Rozsah akútnych respiračných ochorení, chrípky a chrípke podobných ochorení podľa najnovších údajov Regionálneho úradu verejného zdravotníctvav Nitre v poslednom období klesol. Za 13. kalendárny týždeň lekári zaznamenali oproti predchádzajúcemu týždňu pokles o 21,4 %. Za 13. týždeň bolo nahlásených dokopy 769 akútnych respiračných ochorení. Z toho 70 prípadov sa týkalo chrípky a chrípke podobnom ochorení.

Ako zvyčajne, najväčšia chorobnosť bola zaznamenaná u detí vo veku do 5 rokov.

„Priebeh ochorení bol komplikovaný u 20 osôb, čo predstavuje 2,6 % z celkového počtu hlásených ochorení, z toho bolo 35 % sinusitíd (zápalov prínosových dutín), 25 % pneumónií (zápalov pľúc) a 40 % otitíd (zápalov stredného ucha),“ priblížil úrad. Prípady hlásilo 27 % lekárov pre dospelých a 45 % lekárov pre deti a dorast.

Okrem toho boli v danom týždni na úrad hlásené aj prípady covid ochorenia v Nitrianskom kraji.

PCR testami bolo potvrdených 343 prípadov, antigénové testy potvrdili 459 prípadov. V porovnaní z 11. kalendárnym týždňom ide o pokles v stovkách. Presnejšie bolo vtedy nahlásených 639 prípadov ochorení Covid-19 potvrdených PCR vyšetrením a 902 prípadov ochorení potvrdených antigénovými testami.

Televízia Nitrička

Forgot Password