Lávku nad železnicou čaká oprava, pribudnúť má aj novinka

Rekonštrukcia by mala byť zrealizovaná na budúci rok a trvať má osem mesiacov.

Železnice pred tromi rokmi požiadali mesto, aby riešilo situáciu s lávkou, pretože kusy hrdze padali z mostu na koľajnice. Mesto prednedávnom rozmýšľalo nad úplnou výmenou lávky, no neskôr dali lávku ohodnotiť a dospeli k rozhodnutiu, že je ekonomicky a časovo výhodnejšie existujúcu lávku len opraviť. Ak by sa lávka musela vybudovať úplne odznova, výstavba by bola niekoľkonásobne drahšia.

,,Cena opravy lávky bude 671-tisíc eur aj s DPH,“ vyjadril sa hovorca mesta Tomáš Holúbek. Obyvatelia a cestujúci sa môžu tešiť na úplne nový vzhľad lávky. Potrebné je vymeniť kompletne celú mostovku, schodisko, elektrickú prípojku a osvetlenie. Z originálnej lávky ostanú len piliere a priehradová konštrukcia nosníkov.

Pribudne aj novinka. ,,Pribudne tu aj niečo úplne nové – výťah. Bude zo strany Staničnej ulice. Pomôže ľuďom s pohybovými problémami či rodičom s kočíkmi. Z druhej strany lávky, od Čermáňa, je bezbariérovosť zabezpečená. Sú tam dve rampy, ktoré vyhovujú normám Európskej únie – čiže bezbariérovosť bude po rekonštrukcii vďaka výťahu zabezpečená z oboch strán lávky,“ uzatvára hovorca mesta.

Rekonštrukcia lávky bude trvať osem mesiacov. V tomto roku však nezačne. Mesto predpokladá, že oprava sa zrealizuje v priebehu budúceho roka.

Vizualizácie projektu rekonštrukcie lávky nad železnicou:

zdroj: Mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password