Ľadové medvede okúsia vody Hangóckej

Zimné kúpanie vo Veľkej Hangócke je tradícia. Už o pár dní nás čaká 10. ročník tohto neobyčajného podujatia.

Ľadové medvede spod Zobora si ani tento rok nenechajú ujsť tradičné kúpanie v studených vodách jedného z jazier v Nitrianskom mestskom parku. Odvážni jedinci si vo Veľkej Hangócke budú môcť zaplávať už v nedeľu 19. januára.

Otužiť sa môže prísť každý. Na zraz je ale potrebné sa vopred zaregistrovať. „Registrovať sa môžete do 13. januára do 20.00 cez mail ladovavoda@gmail.com,“ informuje mesto na sociálnej sieti.

Podujatie prebehne pod záštitou primátora mesta Nitra Mareka Hattasa v spolupráci so Slovenským rybárskym zväzom Nitra. Pripravený je kultúrny program. Do tanca zaspieva Itcho Pčelár, akciu bude už tradične sprevádzať Dominika Titková.

Predbežná predpoveď počasia nie je k zrazu otužilcov až taká nemilosrdná. Počas dňa majú byť približne 4 stupne Celzia, zato existuje až 80 percentné riziko zrážok.

Zima je ideálny čas, kedy začať s otužovaním. Netreba však zabúdať, že začať treba postupne a nutné je dodržiavať určité zásady. Len tak sa dajú dosiahnuť požadované výsledky, ako napríklad odolnosť voči chorobám.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password