Kynek bude bez vody, svoje brány otvárajú zberné dvory

Obmedzenie dodávky pitnej vody sa dotkne viacerých mestských častí. Nitrianske zberné dvory od dnes obnovujú svoju prevádzku.

Odstávka pitnej vody z verejného vodovodu bude trvať len tri hodiny, okrem Kyneku sa dotkne aj Lužianok a Zbehov. Dôvodom má byť oprava vodojemu v Mlynárciach. Vzhl’adom k náročnosti opravy a zabezpečeniu vody všetkym odberateľom v meste je nevyhnutné vykonať technické opatrenia, v dôsledku ktorých môže prísť v uvedených lokalitách k zníženiu tlaku vody a jej čiastočnému zakaleniu,“ upozorňuje Západoslovenská vodárenská spoločnosť.

Obmedzenie bude trvať od polnoci 19. mája do tretej hodiny ráno 20. mája.

Zdroj: Pixabay.com

Mesto Nitra zároveň upozorňuje občanov na obnovu prevádzok zberných dvorov. Tie svoje brány otvoria v režime spred pandémie už dnes, v platnosti však zostávajú bezpečnostné a hygienické opatrenia. „Ide hlavne o opatrenia, ktoré povoľujú vstup na zberný dvor iba s ochranným rúškom a po jednom,“ upresnil hovorca mesta Nitry Tomáš Holúbek. Stále platné usmernenie k preberaniu odpadu na zberných dvoroch vydal Úradu verejného zdravotníctva SR. Povinné by mali byť aj ochranné rukavice.

Otváracie hodiny zberných dvorov v Nitre:

Zdroj: Mesto Nitra

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password