Kvapka krvi na Mestskom úrade

Na Mestskom úrade sa opäť konala primátorská kvapka krvi. Vzácnu tekutinu prišli darovať, okrem zamestnancov úradu aj občania Nitry.

Krv je najvzácnejšia tekutina, ktorá sa nedá žiadnym spôsobom vyrobiť. Aj to je dôvod, prečo je v nemocniciach stále nedostatok zásob.

Pacienti liečiaci sa na rôzne ochorenia, ľudia podstupujúci operácie, ale aj obete úrazov a nehôd – tí všetci krv potrebujú.

Každoročne sa počas letných prázdnin a dovoleniek stáva oveľa viac úrazov, dopravných nehôd a iných život ohrozujúcich situácií. Práve preto stúpa aj spotreba krvi.

Foto: TV Nitrička

Darovanie krvi by malo byť pre nás samozrejmosťou. Ľudia by mali byť voči sebe empatickejší. Koniec koncov nikto z nás nevie, kedy bude práve on alebo niekto z jeho blízkych krv potrebovať. Vo štvrtok sa preto na Mestskom úrade v Nitre, uskutočnila ďalšia Primátorská kvapka krvi.

Najcennejšiu tekutinu sa opäť rozhodli darovať, okrem zamestnancov mestského úradu, aj občania Nitry.

Podujatie sa konalo pod záštitou primátora Nitry Mareka Hattasa a Národnej transfúznej služby SR, pracovisko Nitra.

Foto: TV Nitrička

Primátor mesta Marek Hattas dnes daroval krv po prvýkrát.

„Bolo na ňom ako na prvodarcovi vidieť, že má rešpekt, ale zvládol to bez akýchkoľvek komplikácií,“ povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.


Po darovaní si dal primátor pohár vody a s úsmevom povedal: „Tak utekáme ďalej.“ Primátor by sa chcel stať pravidelným darcom. Primátorská kvapka krvi prebehla bez problémov a radnica ďakuje všetkým zúčastneným.

Foto: ilustračné

Viktória Baranová

Televízia Nitrička

Forgot Password