Kúzlam sa venuje vďaka vianočnému darčeku

Keď mal Nandy Kudry 13 rokov, dostal pod stromček kúzelnícku sadu. Dnes chce mágiou zabávať ľudí.

Po Vianociach pred 13 rokmi sa začal Nandy Kudry na sídlisku Klokočina venovať mágii a tento koníček ho drží dodnes. A dodnes dokonca drží ešte aj kúzelnícky set, ktorý si ako tínedžer našiel pod stromčekom. Pri jednom kúzle mu robí spoločnosť aj na aktuálnych vystúpeniach.

„Hneď sa toho chytil a odvtedy sa tomu venuje,“ spomína si jeho mama Zuzana, podľa ktorej slov je jej syn v rodine jediným kúzelníkom.

Nandy však na úvod svojej nedávnej šou povedal, že sa možno nechal na túto dráhu zlákať svojím otcom, ktorý bol pre neho najväčším kúzelníkom – raz totiž zmizol a už sa nevrátil. Žartovanie mladému mužovi ide, podľa vlastných slov sa totiž charakterizuje nielen ako kúzelník, ale aj ako zabávač.

Kúzelník a zabávač Nandy.

„Dnes uvidíte čísla, ktoré môžete vidieť iba v Las Vegas. Takže buď tam, alebo dnes tu,“ nechal sa počuť pre začiatkom svojho vystúpenia.

Inšpiráciu na kúzla však nehľadá len u skúsenejších mágov v zámorí, ale aj v bežnom živote. „Mojím veľkým vzorom je Ondřej Pšenička z Českej republiky,“ dodal Nandy, ktorý svoju šou nazval Abraka Babrák. „Tie kúzla sa podaria, ale inak, akoby publikum čakalo,“ nechcel viac prezradiť nitriansky iluzionista, ktorý chce baviť ľudí. „Chcem im ukázať, že aj ja ako kúzelník ich dokážem zabaviť. A nielen deti, ale aj dospelých.“

Televízia Nitrička

Forgot Password