Kurátori Nitrianskej galérie nás bez umenia nenechajú

Budú sa nám prihovárať pravidelnými videami.

zdroj: Nitrianska galéria

Umelci reagujú na zatvorenie kultúrnych inštitúcií a presúvajú sa na inernet. Po nitrianskych divadlách využije virtuálny priestor aj Nitrianska galéria. Traja kurátori vám prostredníctvom videí budú postupne prinášať svoje zaujímavé tipy. Poradia vám čo čítať, čo pozerať a odhalia aj poklady galerijných depozitárov. Okrem toho prostredníctvom youtube kanálu galérie môžete nahliadnuť do expozície viacerých výstav.

„V pondelok prinesie Adrián tipy z umenovednej literatúry a poradí, kde na internete nájdete zaujímavé umenie. V stredu sa Ľudmila pokúsi dospelým aj deťom jednoducho vysvetliť niektoré pojmy zo sveta vizuálneho umenia. Omar každý piatok vyberie a svojským štýlom okomentuje dielo týždňa zo zbierky Nitrianskej galérie,“ uvádza program Nitrianska galéria.

Počas týždňa vám kurátori pripravia tri videá.

V prvom videu cyklu vám kurátor Adrián Kobetič prezradí, po akej literatúre treba siahnuť, ak vás zaujímajú dejiny umenia. Medzi knižné tipy zaradil napríklad Príbeh umenia alebo Umenie na Slovensku a pripojil aj odkaz na web, vďaka ktorému sa môžete pozrieť do jedného z najväčších múzeí sveta.

Prvé pokusné video pridala aj Ľudmila Kasaj Poláčková.

V závere pracovného týždňa sa vám Omar Mirza prihovára komentárom k dielu od Patrika Ila.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password