Kúpalisko v Podhájskej je zatvorené. Na mieste zasahuje polícia

Špecialisti na environmentálnu kriminalitu zasahujú v objekte miestneho kúpaliska v rámci policajnej akcie PRAMEŇ.

Foto: FB Polícia SR

Od včerajšieho neskorého večera a v priebehu dnešného dňa policajní envirokriminalisti spolu s ďalšími útvarmi polície a znalcami zabezpečujú dôkazy a stopy pre vyšetrovanie a znalecké skúmanie. „Prebiehajúce vyšetrovacie úkony súvisia s podozrením z trestných činov ohrozenia a poškodenia životného prostredia a legalizácie príjmu z trestnej činnosti vo veľkom rozsahu,“ píše Polícia SR.

Vyšetrovanie sa týka čerpania a používania termálnej vody bez príslušných povolení a v rozpore s už vydanými povoleniami.

„Súčasne je zamerané na závažné znečisťovanie životného prostredia vypúšťaním bazénovej vody bez povolenia do vodného toku,“ uvádzajú policajti s dôvetkom, že bližšie informácie o prebiehajúcej akcii z taktických dôvodov zverejňovať nebudú.

Kúpalisko v Podhájskej bude pre verejnosť zavreté až do ukončenia vyšetrovacích úkonov.

Polícia by mala svoju činnosť v obci skončiť v priebehu dnešného dňa. Nejde pritom o prvý zásah špecialistov v Podhájskej. Policajná akcia s krycím názvom Prameň prebehala na juhu Nitrianskeho kraja už v júni. Envirokriminalisti v tom čase kontrolovali rôzne dokumenty a počítače na miestnom obecnom úrade, skontrolovali tiež termálny vrt, odkiaľ sa čerpá voda. Podľa podozrení mala spoločnosť, ktorá vrt spravuje a obec ako jej väčšinový vlastník, brať z neho vodu načierno. Starosta obce Roman Ivan v júni obvinenia poprel.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password