Kultúrny priestor bod.K7 ponúka bohatý multižánrový program

Voľnejšie pandemické opatrenia otvárajú možnosti na opätovné usporadúvanie kultúrnych a spoločenských podujatí.

Z najbližších podujatí ponúka bod.K7 prednášku kulturológa Juraja Nováka Dobrý deň, kde je tu námestie?. Uskutoční sa 25. februára 2022 v rámci projektu Aj toto je umenie, ktorý organizuje Asociácia Divadelná Nitra v spolupráci s Nitrianskym kultúrnym dedičstvom o. z. „V roku 2022 pracujeme na revitalizácii projektu Aj toto je umenie, ktorá bude spočívať nielen v živých prednáškach a prehliadkach. Nitrania si projekt všimnú aj v uliciach mesta, kde vymeníme existujúce pútače, ktoré upozorňujú na zabudnuté pamiatky architektúry a výtvarné diela vo verejnom priestore,“ prezradila o projekte manažérka bodu.K7, Anna Šimončičová.

11. marca 2022 sa milovníci divadla môžu tešiť na inscenácie Andy! To Be Seen divadla NUDE v réžii Jany Smokoňovej a Veroniky Malgot.


Divadlo NUDE spája tvorkyne a tvorcov, ktorí sa snažia experimentovať s formou a tematickým obsahom klasického činoherného divadla. Prináša súčasné autorské inscenácie, ktoré originálne rozoberajú aktuálne vzťahové aj názorové témy. Za divadlom stoja Lýdia Ondrušová a Laura Štorcelová. Sobota 19. marca 2022 bude v kultúrnom priestore patriť podujatiu ToleranciaMiNieJeCudzia.

Tešiť sa môžete aj na vystúpenie iránskej standup komičky Nasi A. Motlaghovej, koncert brazílskych hudobníkov Jazziel Leite & Guest(s) a neformálnu diskusiu moderátorky Michaely Kertészovej a jej troch hostí.

Na programe je aj hudobný workshop pre týrané deti a matky. Od 24. februára do 28. marca 2022 môžete v tejto netradičnej výstavnej sieni obdivovať portréty ľudí, ktorí našli na Slovensku nový domov. „V posledný marcový deň sa výklady zmenia na Tulipánové okná vďaka prezentácii výtvarných diel detí integračného projektu Darujem ti tulipán pod vedením akademickej sochárky Eleny Károvej,“ informuje bodk.7.

Televízia Nitrička

Forgot Password