Kultúrny bod.K7 pokračuje v integrácii Ukrajincov. Počas júna pripravil program aj pre deti

V júnovom programe kultúrneho bod.K7 sa opäť nachádzajú aj aktivity pre odídencov z Ukrajiny, vrátane detí, ktoré v tomto mesiaci oslavujú svoj deň.

foto: nh

V priebehu mesiaca sa uskutočnia štyri podporné protikrízové stretnutia pre odídencov. Účastníci sa budú pod vedením Iriny Stegostenko zaoberať dôležitými témami. Je medzi nimi psychológia vojny, pozor deti!, DNA Ukrajincov a komunikácia bez stresu. Stretnutia budú realizované v ukrajinčine v spolupráci so Slovenskou humanitnou radou, komunitným centrom COMIN a mestom Nitra.

Koncom mesiaca pokračuje projekt Darujem ti tulipán.

Výtvarný projekt je primárne zameraný na integráciu detí so zrakovým postihnutím. Tento raz je však integračný workshop pod vedením akademickej maliarky Eleny Károvej určený pre ukrajinské a nitrianske deti.

„V júnovom programe myslíme na deti a máme pre nich pripravené veselé bábkové divadlo a fantastické animáky v detskom filmovom klube,“ uvádza bod.K7.

Divadlo Morgonrock: Lovec plastov Zero Waste prostredníctvo bákovej inscenácie deťom vtipne prilíži základy udržateľného životného štýlu a v rámci Filmového kabinetu deťom si malí diváci pozrú pásmo krátkych animovaných filmov Miro jilo, Chochmesovci, Tresky plesky a Cez palubu. Sledovanie bude spojené s interaktívnym workshopom animácie.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password