Kultúrne piatky na Klokočine pokračujú. Dominuje premietanie filmov

Nitrianske sídlisko kultúrne ožíva. Päť letných večerov ponúka hodnotné prežitie záveru dňa.

Foto: FB ŠOK – Šport Osveta Kultúra

Všetko sa odohráva na amfiteátri za Kostolom sv. Gorazda pri parku na Borine. Občianske združenie ŠOK (Šport Osveta Kultúra) pripravilo pre nadšencov filmového umenia obľúbené KáKáVé-čka – Klokočinské Kultúrne Večery. Prvé bezplatné premietanie majú Nitrania za sebou. Projekcia filmu Veľký dar mala nad očakávania vysokú účasť.

Organizátori si v rámci plánu podujatia pripravili veľkú novinku – premietnu epickú snímku 1917.

Jej uvedenie do kín ovplyvnila koronakríza, preto ju veľa záujemcov na Slovensku nemohlo vidieť podľa svojich očakávaní. Veľkofilm ocenený tromi Oscarmi a ďalšími desiatimi prestížnymi cenami si tak diváci budú môcť pozrieť už dnes večer, a to bez vstupného.

Foto: ŠOK – Šport Osveta Kultúra

Všetky premietania sú naplánované so začiatkom o 20.30.

Vďaka spolupráci s mestom Nitra a odhodlaniu organizátorov môže filmový projekt pokračovať aj v roku 2020. „Tešíme sa, že klokočinské sídlisko ožilo kultúrou a medzi množstvom panelákov vzniká priestor na zastavenie, zamyslenie sa a stretnutie ľudí zo svojho okolia a komunity,“ povedal predseda ŠOK o. z. Ján Ivančík. Pri výbere filmov sa organizátori snažili o mix, ktorý prinesie novinky, ale aj menej známe snímky. „Ich spojovacím motívom je hodnotná myšlienka a tip na zamyslenie sa. Veríme, že vďaka KáKáVé-čku prichádza na sídlisko možnosť zmysluplného prežitia piatkového večera, a to najmä pre mládež,“ doplnil Ivančík.

Premietať sa bude na plátne s veľkosťou štyri metre, zabezpečené je i kvalitné ozvučenie.

Okrem iného divákov poteší priestor na diskusiu a možnosť stretnúť známych aj neznámych z okolia. Príjemná letná komunitná atmosféra je teda zaručená.

Zdroj: Ján Ivančík

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password