Riaditeľ Starého divadla kandiduje na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja

Vo voľbách bude pôsobiť ako občiansky kandidát.

Ku kandidátom na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa pridáva Martin Kusenda, riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre. Rozhodnutie oznámil prostredníctvo sociálnej siete. V najbližších voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) bude pôsobiť ako občiansky kandidát. „Žijeme v neľahkých časoch. Vojna na Ukrajine, vysoká inflácia, existenčné problémy mnohých spoluobčanov, nárast chudoby, zlá demografia, pandémia. Som presvedčený, že po viac ako 20 rokoch nastal čas prevziať štafetu, pokračovať v práci, ale už s inou dynamikou a vrátiť ľuďom dôveru v NSK,“ uvádza Kusenda.

Jeho prioritami pri rozvoja Nitrianskeho samosprávneho kraja sú vzdelávanie, sociálne služby, zdravotníctvo, životné prostredie, rozvoj vidieka, občianskej spoločnosti, kultúry, športu a podpora dobrovoľníctva. Okrem toho chce rozvíjať kúpeľnú zdravotnú starostlivosť v regióne, zlepšiť komunikáciu s verejnosťou a dopravu v kraji.

Oficiálnu kandidatúru za blok strán Spolu – občianska demokracia, Demokratická strana (DS), Šanca a ODS – občianski demokrati Slovenska ohlásil pred časom súčasný viceprimátor Nitry Daniel Balko. Či bude kandidovať aj aktuálny predseda NSK zatiaľ ešte nie je isté.

foto: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password