Kto by vyhral komunálne voľby v Nitre, ak by sa konali v auguste? Odpoveď na otázku naznačuje prieskum medzi Nitranmi

Televízia Nitrička počas leta dala vypracovať prieskum. Otázka znela: „Ak by sa voľby na primátora Nitry konali už tento víkend a kandidovali by spomínaní kandidáti, ktorému z nich by ste dali svoj hlas?“

foto ilustračná: TV Nitrička

Na otázku od 5. do 12. augusta odpovedalo viac ako 1000 Nitranov. Aktuálny predvolebný prieskum pre Televíziu Nitrička vypracovala Agentúra Focus. Otázka znela jasne.

Ak by sa voľby na primátora Nitry konali už tento víkend a kandidovali by spomínaní kandidáti, ktorému z nich by ste dali svoj hlas? Možný výsledok jesenných volieb vychádza z názorov 1007 opýtaných respondentov.

Z prieskumu vyplýva, že ak by sa komunálne voľby konali v auguste, najsilnejšiu podporu by získali nezávislý kandidát Štefan Štefek a súčasný primátor Marek Hattas.

Štefana Štefeka by podporilo 31,9 % hlasov. Marek Hattas – kandidát zoskupenia Tím kraj Nitra by získal podporu 27,2 rozhodnutých voličov.

Pavol Obertáš by ako nezávislý kandidát presvedčil 21,9 % voliacich. Ďalší nezávislý kandidát s podporou strán Hlas-SD, Smer rodina, Dobrá voľba a Umiernení Igor Kršiak z prieskumu vyšiel s výsledkom 19,0 % opýtaných.

Štyria kandidáti môžu ešte získať hlasy nerozhodnutých.

Zostáva 16,7 % opýtaných Nitranov, ktorí nevedia, respektíve nie sú rozhodnutí, koho budú voliť. Nie všetci respondenti by sa jesenných volieb zúčastnili, 5,1 % opýtaných odpovedalo, že voliť nepôjdu.

Televízia Nitrička

Forgot Password