Kruhový objazd pred Župným domom opravia

Postup opravy odobrili architekti. Kocky na ostrovčeku osadia novým spôsobom.

foto: NH (2. 10. 2020)

Na mieste často dochádza k poškodzovaniu dlažobných kociek stredového ostrovčeka, priestor je na kruhovom objazde pre autobusy a väčšie autá malý, po ich nadínení na objazd sa kocky znehodnocujú. Podľa Andreja Sitkeya, podpredsedu komisie pre mestskú mobilitu, bola križovatka navrhnutá tak, aby bola prejazdná. „Kde nie sú také priestorové pomery a potrebujeme, aby tam v mimoriadnych prípadoch išlo nejaké nákladné vozidlo alebo autobus, tak bežne po stredovom ostrovčeku prejdú, teda je prejazdný,“ vraví Andrej Sitkey. Takto to podľa jeho slov bolo myslené aj v danom prípade, dodal však, že treba rátať s prispôsobením kvality povrchu.

Aktuálne mesto pristúpilo k riešieniu spomínanej dopravnej situácie.

foto: NH

„Vybrali sme problémové kocky, aby sme ich vedeli následne položiť novým postupom a opraviť tak dlažbu,“ potvrdil Tomáš Holúbek, hovorca Nitry a vedúci odboru komunikácie a propagácie mestského úradu.

foto: NH (30. 9. 2020)

Kocky sú v suchom betóne, dávajú ich do mokrého betónu a vibračnej dosky. Tento postup je podľa informácií z mestského úradu odobrený architektmi a vyžiada si investíciu vo výške 8000 eur s DPH. Mesto ho chce opraviť do 11. októbra 2020. V súčasnosti je vybraté štrkové lôžko.

„Kocky sa umiestňujú hlbšie, aby nevznikali vyvýšeniny a aby sa tak objazd nepoškodzoval,“ dodal Tomáš Holúbek.

zdroj foto: NH

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password