Križovatka Šindolka bola slávnostne otvorená

Pre verejnosť bude otvorená od 29. decembra. Dokončovacie práce budú pokračovať v budúcom roku.

Mimoúrovňový úsek cesty, ktorá spája mesto Nitra so strategickým priemyselným parkom je otvorená. Križovatka podľa Ministerstva hospodárstava SR zlepší dopravnú obslužnosť Strategického parku v Nitre a zabezpečí bezpečnosť dopravy pre obyvateľov Nitry a regiónu. „Zároveň vyrieši napojenie rýchlostnej cesty R1A s hlavným ťahom smerom na Topoľčany, čím značne zlepší a odľahčí dopravnú situáciu na trase Nitra – Topoľčany,“ dopĺňa rezort.

Križovtku 28. decembra dopoludnia slávnostne otvorili štátny tajomník ministerstva hospodárstva Karol Galek spolu s primátorom mesta Nitry Marekom Hattasom a konateľom spoločnosti MH Invest Borisom Kačánim.

Pre verejnosť bude cesta otvorená od stredy 29. decembra 2021.

„Ďakujem zhotoviteľovi, že dielo uviedol do užívania ešte pred koncom tohto roka. Križovatka zasahuje do rozvojového územia Nitry, napriek tomu verím, že bude dobre slúžiť obyvateľom nášho mesta, návštevníkom a zamestnancom strategického parku,“ uviedol na otvorení primátor Nitry Marek Hattas. Informoval tež , že Ministerstvo dopravy a výstavby SR vyčlenilo viac ako 4,7 milióna eur na opravy ciest v nitrianskom regióne, ktoré boli zasiahnuté výstavbou strategického parku.

Zástupcovia štátnej firmy MH Invest uviedli, že dokončovacie práce na križovatke Šindolka by mali trvať do jarných mesiacov.

„Bude medzi nimi napríklad aj asfaltovanie cyklotrasy. Celkové náklady na vybudovanie mimoúrovňovej križovatky dosiahli približne 12 miliónov eur,“ informuje mesto Nitra.

zdroj foto: FB Mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password